Ev / Çin ve Dünya / ZİNNETGÜL’ÜN EŞİ DİYE BİR UYGURUN DAHA, TACİKİSTAN ÜZERİNDEN ÇİN’E VERİLDİĞİ ORTAYA ÇIKTI.

ZİNNETGÜL’ÜN EŞİ DİYE BİR UYGURUN DAHA, TACİKİSTAN ÜZERİNDEN ÇİN’E VERİLDİĞİ ORTAYA ÇIKTI.

Komünist Çin Dünya üzerinde DoğuTürkistan’lı Uygur Türklerine yardım eden bütün ülkeleri ticaret anlaşmalarıyla satın alıyor. Türkiye’nin son yıllarda ki Çin ile yapılan ticaret anlaşmalarının akabinde Uygur Türklerinin Ankara ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün açıklamalarının aksine gizlice Tacikistan üzerinden dolaylı olarak Çin’e teslim edildiği Zinnetgül Tursun olayı ile ortaya çıkmıştı.

Zinnetgül Tursun’un tecavüz ile öldürülerek , organlarının diğer Uygur Türklerinde olduğu gibi Çin’li hastalara verileceği bilindiği halde Çin’e iade edilmesinin akabinde, Zinnetgül’ün eşi diye sahte belgelerle bir Uygur Türkünün daha Tacikistan üzerinden Çin’e teslim edildiği ortaya çıktı.

Abdullah Ahmet ismi ile teslim edilen Uygur Türkünün fotoğraflarına DoğuTürkistan Bülteni Haber Ajansı muhabirlerimiz ulaştı. Abdullah Ahmet’in Zinnetgül Tursun’un eşi olmadığı halde eşi ve Tacikistan vatandaşı diye sahte belgelerle teslim edildiği bilgilerine ulaştık.

Hatay’dan İstanbul’a gelirken otobüste gözaltına alınan Abdullah Ahmet ismi ile teslim edilen Uygur Türkünün bir de videosu elimize ulaştı. Videonun gözaltına alma sırasında polisler tarafından çekildiği sanılıyor.

Söz konusu video 5 saniye sürüyor. Abdullah Ahmet ‘’ İstanbul’a gittiğini belirtiyor ve videoda yüzü gözükmeyen kişinin ‘’Nereye’’ demesinin akabinde İstanbul’a gittiğini belirten Abdullah’a şaşırtmaca olarak Türkiye’ye mi diye soruluyor. Oysaki otobüs o anda Türkiye’dedir ve Abdullah Ahmet’in sanki yurtdışındaymış gibi Türkiye’ye mi diye aldatmaca ve ısrarlı sorulara maruz kaldığı videodan anlaşılmaktadır.  

Hatay’da yakalanan Abdullah Ahmet, İzmir İl Göç İdaresine teslim edilmiş. 4 kadın ile beraber (Abdullah Ahmet) Abdullah Ahmedova ve Rahime Ahmedova (Zinnetgül Tursun) sahte isimleri ile düzenlenen sahte evraklarla önce Tacikistan’a oradan da Çin’e teslim edildiği bilgileri haber merkezimize ulaştı.  

Zinnetgül Tursun Haberleri : https://tr.euronews.com/2019/07/28/zinnetgul-tursun-adli-uygur-sinir-disi-edildi-mi

https://www.yeniakit.com.tr/haber/uygur-turku-zinnetgul-tursun-nerede-dogu-turkistan-meclis-baskani-cinde-hapiste-goc-idaresi-iade-edilmedi-turkiyede-863113.html

https://www.karar.com/guncel-haberler/zinnetgulun-ablasi-karara-konustu-kardesimi-geri-getirin-1283222

KAYNAK : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

Hakkında Türkistan News Editör

Ayrıca Kontrol Et

Pakistan 14 Uygur Öğrenciyi Çin’e İade Etti: Çin Öğrencileri Sınırda Katletti

Times of India’nın haberine göre Pakistan güvenlik güçleri 14 Müslüman Uygur Türkü öğrenciyi “terörist oldukları …