Ev / ABD-CIA / ABD merkezli Sürgün Hükümeti atılanları, ABD neyse bizim için Çin’de odur dedi. ABD’de ne işi olduğunu açıklayamadı.

ABD merkezli Sürgün Hükümeti atılanları, ABD neyse bizim için Çin’de odur dedi. ABD’de ne işi olduğunu açıklayamadı.

2004 yılında Amerika’nın Beyaz Sarayında kurulan Doğu Türkistan Sürgün Hükümetinden Çin ile ilişkisi olduğu için atılan Anwar Yusuf Turani. Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti ünvanını hala kullanmaya devam ediyor.

Sosyal Medya aracılığı ile geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan çakma DTSH Milli Savunma Bakanı akıl tutulması yaşadı ve Merkezinin Amerika’da olduğunu unutarak ” Çin’ne ise bizim için USA (Amerika) o dur” , ”Eli müslüman kanına bulaşmış kafirle tokalaşmayız” dedi.

Kendisine soruyoruz. Bilindiği gibi merkeziniz Amerika’da. 3 milyondan fazla müslüman öldüren ABD eli kanlı katil değilmidir? Yemen, Afganistan, Irak’da öldürdükleri müslüman değil midir? Kafir tek ümmet dediniz, sizin merkeziniz de Amerika’da olduğuna göre şimdi siz ve iş birlikçileriniz Kafir ümmetden oluyormusunuz ? Olmuyorsanız bunu açıklayınız ?

Türkiye’ye CIA tarafından gönderilerek Ticaret savaşlarında kullanmak için Doğu Türkistan’lı Uygur Türklerini etrafında toparlamayı amaçlayan Anwar Yusuf Turani, Boş-bakanlık, Milli Savunma, Millet Vekili Ünvanı dağıtıyor.

A4 kağıda yazdığı ünvanı dağıtan Anwar Yusuf Turani, Türkistan İslam Partisi isimli Uygur mücahitlerinin ismini de kullanmayı ihmal etmiyor.

Amerika’dan aldığı dolarları bu yolda harcayan Anwar Yusuf Turani dolar dağıtmaya devam ediyor. Tabi ki dolarları görenler de peşinden koşmayı ihmal etmiyor.

CIA’in emrinde Wakhan Koridoru’na DAEŞ’e adam taşımayı amaçlayan bu örgüt. Türkistan İslam Partisinin ismini her platformda kullanıyor ve Partiden atılan ve CIA ile ilişkisi sebebi ile dışlanan ve cihat meydanlarını terk edip Anwar Yusuf Turani’nin dolarları peşine koşanları da kendisi ile beraber rezil eden bir oluşumdan bahsediyoruz.

Bu oluşum, TİP mücahitleri kendi elinde gibi hareket ediyor ve kandırdıkları ve dolar ile saflarına çektikleri cemaatden ayrılan, uzaklaştırılan ve kirli bağlantıları sebebi ile atılanlar vasıtası ile ABD’den aldıkları doların ve kendi sahiplerine adeta ”Siz merak etmeyin biz aldığımız dolarları hak ediyoruz. TİP bizimle beraber demeyi de Doları hak etmek için gizli ve açık her platformda söylüyorlar.

Anwar Yusuf Turani, CIA emri ile Tağut ordusu topluyor ve ABD-Çin Ticaret Savaşları’ında kullanılmak üzere Çin’i tehdit etmek için hazırlık çalışmalarına devam ediyor.

Anwar Yusuf Turani’nin ekibinin başındakiler: Muhammed Nurullah Çetin, Abdulvali Bugrahan, Yusuf Baltacı ve Uygur Akaları…

ABD eski Başkan’ı Bill Clinton ve ABD Kongre Üyesi Nick Rahall – Anwar Yusuf Turani

Yazar : Ferganali Yakup

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Hakkında Türkistan News Editör

Ayrıca Kontrol Et

Çin, ABD ve Avrupa’nın ikazlarına rağmen gıda ithalatına katı kurallar getiriyor

Çin ABD’ye rağmen vazgeçmedi! İthalata katı kurallar geliyor. Çin 1 Ocak’tan itibaren ithalatta yeni denetleme …