Ev / ABD-CIA / Türkistan İslam Partisi ; Biz ABD ve Batı’ya Düşman Değiliz !

Türkistan İslam Partisi ; Biz ABD ve Batı’ya Düşman Değiliz !

İdlib’de yaşayan Doğu Türkistan İslami Hareketi liderinin takma adı olan Ebu Ömer el-Türkistani Al-Monitor’a şöyle konuştu: “Biz ne ABD’ye ne de Batı’ya düşman değiliz. Bize siyasi haklar vermeyi reddeden Çin’e düşmanız.

Amerikan İşbirlikçisi Türkistan İslam Partisi’nin bir yalanı daha ortaya çıktı. Türkistan İslam Partisi’nin Afganistan Kolunun ihanetinden sonra, Türkistan İslam Partisi Suriye koluda bu ihanetin içinde olduğu ortaya çıkmış ve resmen Beyanat yayınlayarak Amerika’ya teşekür etmişti.

Türkistan İslam Partisi’nin Hain Liderlerinden Ebu Ömer Türkistani Amerika’nın TİP’i Terör Listesinden çıkarmasının akabinde teşekür etmesinin ardından, şimdi de Amerika’ya düşman olmadığını açıkladığı ortaya çıktı.

İŞTE TÜRKİSTAN İSLAM PARTİSİ HAİN LİDERİ, EBU ÖMER TÜRKİSTANİ’NİN O AÇIKLAMASI

” İdlib’de yaşayan Doğu Türkistan İslami Hareketi liderinin takma adı olan Ebu Ömer el-Türkistani Al-Monitor’a şöyle konuştu: “Biz ne ABD’ye ne de Batı’ya düşman değiliz. Bize siyasi haklar vermeyi reddeden Çin’e düşmanız. Suriye’ye Şii milisleri Suriye’yi [halkı] öldürmek için Afganistan, Irak ve Lübnan’dan getiren Esad rejimi tarafından yerinden edilen ve öldürülen Suriyeli kardeşlerimize destek için geldik. Suriyeliler bizden ayrılmamızı isterse, kesinlikle yapacağız. Bizim için önemli olan Suriyeli kardeşlerimizin Esad rejiminin gitmesi talebinin yerine getirilmesidir” dedi.

Türkistan İslam Partisi’nin 20 yıl önce ölmüş lideri Hasan Mahsum’un CIA ile Afganistan dağlarından yaptığı telefon görüşmesi de medyaya yansımıştı … TİP 20 Yıldır ABD’ye köpeklik yapmaktadır.

TİP HAİN LİDERİ HASAN MAHSUM / ABD -CIA GÖRÜŞMESİ

Kaynak :

https://www.al-monitor.com/originals/2020/11/syria-uyghur-fighters-idlib-us-remove-turkestan-terrorism.html

Hakkında Türkistan News Editör

Ayrıca Kontrol Et

Pakistan 14 Uygur Öğrenciyi Çin’e İade Etti: Çin Öğrencileri Sınırda Katletti

Times of India’nın haberine göre Pakistan güvenlik güçleri 14 Müslüman Uygur Türkü öğrenciyi “terörist oldukları …