Ev / Kırgızistan / Kırgız-Rus Kalkınma Fonu Başkanı, Issık Gölü’nde kayboldu

Kırgız-Rus Kalkınma Fonu Başkanı, Issık Gölü’nde kayboldu


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/turkistannews.com/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Kırgızistan’ın kuzeyinde yer alan Issık Gölü’nü yüzerek geçmek isteyen Kırgız-Rus Kalkınma Fonu Başkanı Erkin Asrandiyev kayboldu.

Asrandiyev’in akrabası Gulbara Barıktabasova, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, Issık Gölü Bölgesi’nde Çırpıktı köyü sahilinden Ton ilçesine bağlı Kara-Talaa köyü sahiline yüzerek geçmek isteyen Asrandiyev’in göle açıldıktan sonra kendisine eşlik eden bottaki kişilerin gözü önünde kaybolduğunu belirtti.

Yardım çağrısı yapan Barıktabasova, bir sonraki paylaşımında ise “arama kurtarma çalışmalarının durdurulmaması” talebinde bulundu.

BAŞBAKAN TALİMAT VERDİ

Başbakan Muhammedkalıy Abılgaziyev’in gölde kaybolan Asrandiyev’in bulunması için tüm imkanların seferber edilmesi talimatı verdiği aktarıldı.

Acil Durumlar Bakanlığı Basın Merkezi, Issık Gölü’nü kuzeyden güneye yüzerek geçmek isteyen 42 yaşındaki bir yüzücünün henüz bilinmeyen bir nedenle kaybolduğunu, bunun üzerine bölgeye gönderilen su altı kurtarma ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğünü duyurdu.

Asrandiyev, 500 milyon dolarlık sermayesi olan ve merkezi Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te bulunan Kırgız-Rus Kalkınma Fonu Başkanlığı görevine Ekim 2017’de getirilmişti.

Bir önceki yazımız olan Eski Kırgızistan Devlet Başkanı Atambayev cinayetten yargılanacak başlıklı makalemizde Atambayev, Cinayet ve Kırgızistan hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Türkistan News Editör