Ev / DoğuTürkistan / Sahte Cumhurbaşkanı Abdulveli Buğrahan Osman tutuklandı

Sahte Cumhurbaşkanı Abdulveli Buğrahan Osman tutuklandı

Üzerinde hakaret, şantaj, ölümle tahdit, dolandırıcılık, iftira, kayıtsız adam çalıştırma ve usulsüz bağış toplama  gibi bir sürü suç duyurusu bulanan  sahte cumhurbaşkanı Abdulveli Buğrahan Osman Cuma günü (9 Aralık) akşamı Ankara polisleri tarafından evinde tutuklanarak göz altına alındı ve geri gönderme  merkezine sevk edildi. Sorgu ve sürüştürme işlemleri devam ediyor.

Sahte Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı Çetesi, Osmanlı Seferberlik Halk Hareketi Genel Başkan Yardımcısı Eyüp Özbek ve Güney Türkistan Gençlik Kolları Başkanı Seyid Sadat ile beraber Türkiye’de ki STK’lara ve Siyasilere operasyon çekiyor ve bütün sahte faliyetlerinde, dolandırıcılık, para toplama, kurum ziyaretlerini hep beraber yapıyorlardı. Eyüp Özbek ve Seyid Sadat’a da operasyon yapılması bekleniyor. Operasyon Abdulveli Bugrahan Osman ile kısıtlı kalırsa çetenin diğer üyeleri farklı isim ve dernek adına sahtekarlığa devam edecekler.

2015 te ailece Türkiye geldiğinden bu yana  Sürekli isim değiştirip, “Osman Turan” ve “Abduvali Buğra Osman” gibi bir sürü sahte isimler kullanan, Ancak gerçek adı ise, Aji Abduveli olan, hatta dolandırdığı Doğu Türkistanlı mağdurların paralarını geri ödemekten kurtulmak için kendini  “öldü”ilan ederek kabir taşlarını sosyal medyada paylaşan ve bir sene geçmeden tekrar bir başka isimle dirildikten sonra kendini Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı diye tanıtıp, siyasilerle çektirdiği resimlerle insanları kandırmayı tekrar başlayan sahtekar en son Gölbaşı etkinliğinde Türk kamuoyunu önünde rezil olmuştu.


Türkiye’de yaşayan onlarca Uygur Türklerini asılsız ihbarlarla tutuklattırdığı, yasal aktif faaliyet yapmakta olan Doğu Türkistan Derneklerini, uygur dava adamları ve önde gelen şahsiyetlerini itibarsızlaştırmak için  türlü hakaret ve iftira atmayı meslek haline getirdiği, üstelik Doğu Türkistan Davasını ve gök bayrağı suistimal eden manipülasyonlarda bulunduğu ileri sürülmüştü.  
Edindiğimiz bilgilere göre bu şahsın mağdur ettiği 10 a yakın Doğu Türkistanlılar hukuk yoluyla hak aramak için savcılığa baş vurmuştu.


Üzerinde hakaret, şantaj, ölümle tahdit, dolandırıcılık, iftira, kayıtsız adam çalıştırma ve usulsüz bağış toplama  gibi bir sürü suç duyurusu bulanan  sahte cumhurbaşkanı Cuma günü (9 Aralık) akşamı Ankara polisleri tarafından evinde tutuklanarak göz altına alındı ve geri gönderme  merkezine sevk edildi. Sorgu ve sürüştürme işlemleri devam etmektedir. 


Diasporadaki Uygurlar arasında bu şahısın Çin’e ajanlık yapmakta olduğuna dair kanaatin yaygın olduğu  ve Çin’e casusluktan yargılanma olasılığı  yüksek olduğu ileri sürülüyor. 

Eğer casusluk suçu tespit edilirse, Çine sınır dışı edilmesi bekleniyor.

http://www.sonnoktahaber.com/dunya/sahte-cumhurbaskani-cine-casusluktan-yargilanabilir-/7233/

Seyid Sadat Güney Türkistan Gençlik Kolları Başkanı ve Abdulveli Buğrahan Osman

Hakkında Türkistan News Editör

Ayrıca Kontrol Et

Dünyaya Açılan Çin’li Şirketlerin Tek Amacı: İstihbarat Sağlamak

Türkiye’nin etrafındaki ülkelerle son dönemde oldukça iyi ilişkiler kuran Çin, son olarak Irak’ta okul inşaatlarının …