Ev / Çin / Çin fabrikalarında üretim faaliyeti 4. ayda 49.7 geriledi.

Çin fabrikalarında üretim faaliyeti 4. ayda 49.7 geriledi.

Çin’deki üretim Ağustos ayında da küçüldü, ABD ticaret baskısını artırdı ve iç talep durgun kaldı ve bu durum dünyanın en büyük ikinci ekonomisinde daha da yavaşlamaya işaret etti.

Çin’in engin imalat sektöründeki kalıcı güçsüzlük, Pekin’in on yılların en büyük krizini havalandırmak için daha hızlı ve daha agresif bir şekilde teşvik etmesi gerektiği yönündeki beklentileri körükleyebilir.

Çin Ulusal İstatistik Bürosu, Ağustos ayındaki 49.7′ye karşılık, büyümeyi aylık bazda daraltmayı ayıran 50 puanlık işaretin altına düştüğünü açıkladı.

Bir Reuters anketi analistlerin Ağustos PMI’nın bir önceki aya göre değişmeden kalmasını beklediklerini gösterdi.

Resmi fabrika göstergesi, ABD ile ticari sürtüşmelerin arttığını gösterdi ve soğuk küresel talep Çin’in ihracatçılarına zarar vermeye devam etti.

İhracat siparişleri Ağustos ayının ilk çeyreğine göre geriledi, ancak yavaş bir hızda olsa da, alt endeks Temmuz’un 46.9 seviyesinden 47.2′ye yükseldi.

Yurtiçinden ve yurtdışından gelen toplam yeni siparişler de, geçen yılki büyüme artırıcı önlemlerin telaşlarına rağmen iç talebin yumuşak kaldığını gösteren düşüşe devam etti.

Goldman Sachs’taki analistlerden yapılan açıklamada, ”İhracatın ABD’ye daha yüksek tarifelerden önce yüklenmesi, ticareti ve genel faaliyet artışını destekledi, ancak bu etki önümüzdeki birkaç ay içinde kaybolacak” dedi.

Otomobil sektörü gibi tüketime yönelik endüstrilerdeki üreticiler özellikle savunmasız kalmıştır. Geely ve Great Wall gibi otomobil üreticileri satış ve kar beklentilerini düşürdü.

Veriler, hükümetin desteklediği büyük üreticilerin bile Ağustos ayında genişleyebildiklerini belirttiği orta ve küçük ölçekli firmalarda faaliyet gösterdi.

Fabrikalar Ağustos ayındaki belirsiz iş görünümünün ortasında işlerini sürdürmeye devam etti. İstihdam alt endeksi Temmuz’daki 47.1 ile karşılaştırıldığında 46.9 seviyesine geriledi.

Hakkında Türkistan News Editör

Ayrıca Kontrol Et

Uygur Türklerini yüz tanıma programı ile fişleyen SenseTime kara listeye alındı

Uygurları fişleyen Çinli şirkete veren SenseTime şirketine kara liste darbesi. SenseTime halka arzını erteledi. Çin’in …