Ev / Çin ve Dünya / Uygur Türkü ABULIKEMU ABULA İstanbul’dan Casablanka’ya gitti. Havalimanında tutuklandı ve Çin’e teslim edilmek üzere. Uluslararası yardım gerekiyor.

Uygur Türkü ABULIKEMU ABULA İstanbul’dan Casablanka’ya gitti. Havalimanında tutuklandı ve Çin’e teslim edilmek üzere. Uluslararası yardım gerekiyor.

22 Eylül 2019 Tarihinde Sabiha Gökçen Havalimanından Fas’ın Casablanka şehrine Saat 15:40 da uçak bileti kesilen ABULIKEMU ABULA İstanbul’dan gittiği Casablanka’da Tutuklanarak telefonuna el konuldu. Diğer tutukluların telefonları ile İstanbul’da ki yakınlarını ve arkadaşlarını haberdar eden ABULIKEMU ABULA kendisinin Çin’e teslim edileceğini acilen yardıma ihtiyacı olduğunu. Çin’e teslim edilmesi halinde öldürüleceğini belirterek gücü yeten bütün Müslüman kardeşlerinden yardım talep etti.

Haber merkezimize yeni bilgiler geldikçe haber içereğinde paylaşacağız. Uygur kardeşimiz hakkında gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

Lütfen Paylaşın, Müslüman kardeşimizin sesini duyurun. Zulümden kurtulması için destekleyin.

Doğu Türkistan Bülteni / HABER MERKEZİ

Bir önceki yazımız olan Çin'in 'Müslümanları Çinlileştirme' projesi genişliyor başlıklı makalemizde Çin, Çinlileştirme ve genişliyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Türkistan News Editör

Ayrıca Kontrol Et

Japonya, Çin’e ‘Doğu Türkistan’ yaptırımı uyguladı

Japonya merkezli 2 hazır giyim devi, Çin’in Doğu Türkistan Bölgesi’ndeki işçilerin zorla çalıştırıldıkları nedeniyle bölgeden …