Ev / ABD-CIA / Türkistan İslam Partisi’nin İhanet ile suçlanan komutanlarının, Şeriat Mahkemesinden kaçarak cemaati zan altında bıraktıkları suçları

Türkistan İslam Partisi’nin İhanet ile suçlanan komutanlarının, Şeriat Mahkemesinden kaçarak cemaati zan altında bıraktıkları suçları

Türkistan İslam Partisi Komutanlarından İbrahim Mansur ve Abdulhak La-molla 2018 yılından bu güne kadar Şeriat Mahkemesi Talebi ile mahkeme yapılması istendi. Şeriat talebi ile TİP Şam komutanlarına başvuru yapılsa da Şam komutanları iddialar ciddi olduğu halde, İbrahim Mansur’a tutuklama yapmayarak süre verdi ve İbrahim Mansur’un kaçmasına göz yumdu.

İbrahim Mansur ve Abdulhak La-Molla’nın suçlanmış olduğu aşağıdaki suçlardan bütün Türkistan İslam Partisi iştirak etmese de Türkistan İslam Partisi bu kişileri Şeriat Mahkemesine çıkarmak ve bu suçlardan yargılamak ile mükelleftir.

Türkistan İslam Partisi’nin hiçbir komutanı makam, mevki, kariyerini kaybetme korkusu ile susmaya, görmezden gelmeye, zulme razı gelmeye hakkı yoktur. Allah katında bu kişileri yakalamakla ve gerekirse zor kullanarak Şeriat’in karşısına çıkarmakla mükelleftirler. Şeriat Mahemesi Kurmamak için hiçbir sebep aramaya hakları yoktur.

İbrahim Mansur 2018 yılında Şeriat Mahkemesinden kaçarak bu güne kadar cemaati ABD ve DAEŞ emrinde uzaktan yönetmektedir. Afganistan’a aşağıdaki dernek ve ABD kuruluşları eli ile yüzlerce DAEŞ’ci savaşçı taşımış ve bunların 500’e yakınını yakalatmıştır.

Şeriat Mahkemesinde konuşulması gerekenler Türkistan İslam Partisi Komutanlarının sorumsuzluğu ve görevini yapmayarak bu kişilere sessiz kalarak zulümlerinden razı gelmeleri sonucu bu suçlamalar internet ortamında yayılmasında bütün sorumluluk Şeriat Mahkkemesi talebi yapıldığı halde mahkemeyi kurmayan TİP komutanları, Kadıları ve Şerri lerine aittir… Kıyamet günü Şeriaat Mahkemesi kurulmaması için mücadele eden bu kişilerden hak istenecektir. İnşaallah…

İbrahim Mansur ve Abdulhak La-Molla’nın Şeriat Mahkemesine taşınan Suçları…

1 – DAEŞ Haricileri ile beraber faaliyet yürütmek

2 – Amerikan İstihbaratı CIA’in emrine girmek

3 – Abdullah Mansur’a tuzak kurularak ABD’ye esir düşmedeki rolleri

4 – Şehitlerin kanları ile alınan Ebu Zuhur Havalimanı İbrahim Mansur komutasında iken 2018 yılında Astana zirvesinde Esad’a verilme kararı çıkmasındaki şüpheler.

5 – ABD projesini Türkistan Cihadı gibi göstererek Uygurları 60 km’lik Wakhan koridorunda sıkıştırmak ve Çin-ABD restleşmesinde Uygur Türklerini ABD tarafında masaya sürmek.

6 – Taliban’a biat etmişken, Taliban ile savaşan DAEŞ’i Afganistan’a taşıyarak. Taliban ile Biat’ı tek taraflı haber vermeden gizlice bozmak. İHANET

7 – Bedahşan’da ki Taliban-DAEŞ savaşına DAEŞ savaşçılarını desteklemek.

8 – Türkistan İslam Partisi Askeri Şurasını yok sayarak. Cemaat adına 2 kişilik Beyanatlar yayınlamak.

9 – Amerikan İstihbaratına hizmet eden Dünya Mazlumları ve Muhacirleri Derneği, Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti, Dünya Uygur Kurultayı ve Doğu Türkistan (Z)Alimleri Birliği, Doğu Türkistan Maarif Derneği’ne güvence vererek Türkistan İslam Partisi ve DAEŞ Adına Faaliyet Yürütmesine izin vermek.

10 – Beyanat yayınlayarak Uygur Türklerini, Türkistan İslam Partisi Komutanlarını, Kadılarını, Şerri Alimlerini tehdit etmek.

11 – TİP Afganistan Şubesine kendi adamlarını ön saflara yerleştirerek Cemaati ele geçirmeye çalışmak.

12 – Türkistan İslam Partisi’ni Amerika’da Beyaz Saray’da kurulan Doğu Türkistan Sürgün Hükümetinin ve bunların şahsında Dünya Mazlumları ve Muhacirleri Derneği Erkin Ezizi emrine vererek Görüşmelere kendi adına göndermek.

13 – Türkistan İslam Partisi Askeri Şurasını yetkisiz bırakmak ve tek başına karar alarak yayınlamak.

14 – Taliban ile savaş halinde bulunan Tahir Can cemaati ismi ile anılan Cemaat ile beraber hareket etmek. ( Taliban, Tahir Can cemaatini Afganistan’da bitirmiş ve Özbeklerin Afganistan’da ki Mücahitlerini dağıtmıştır. )

15 – Tahircan ve DAEŞ ile birlikte Taliban’a karşı saf tutan İbrahim Mansur ve Abdulhak La-Molla Uygur Türklerinin Afganistan’daki 30 yıllık alt yapısını Uygur Türklerini bitmeye doğru sürüklemek.

16 – Doğu Türkistan Cihadı bizim elimizde diyerek, Uygur Türklerini Çin’e karşı faaliyet yapmalarını engellemek.

Şeriat Mahkemesi için talep de bulunan Türkistan İslam Partisi Türkçe Teşkilat Birimi ile Röportaj

Röportaj : Ferganali YAKUP

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Hakkında Türkistan News Editör

Ayrıca Kontrol Et

Yılda 25 bin Uygur’un organı çalınıyor

Doğu Türkistan’da birçok insanlık suçu işleyen zalim Çin, Müslümanların organlarını çalıp organ ticaretinde kullanıyor. Çin’in …