Ev / ABD-CIA / Türkistan İslam Partisi Bölücüleri Türkiye’de Uygur Köyü kurmak için kolları sıvadı.

Türkistan İslam Partisi Bölücüleri Türkiye’de Uygur Köyü kurmak için kolları sıvadı.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/turkistannews.com/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Geçtiğimiz aylarda Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti Yöneticisi olan ve Ankara’da ”Türkistan İslam Partisi Bizim Askerlerimizdir” diyen Sürgün Hükümeti ve o gece toplantıda konuşma yapan Yusuf Baltacı, Tekirdağ’da Doğu Türkistan Eğitim ve Yardımlaşma derneği‘ni kurdu ve alel-acele kolları sıvadı, Uygur Köyü Kuracakmış.

Yusuf Baltacı, Türkistan İslam Partisi Bölücü başı İbrahim Mansur ve Abdulhak Lamolla’dan aldığı emir ile şimdi de Uygur Türklerini bir köyde toparlamak ve Amerika’nın emrinde Afganistan’ın Wakhan Koridoruna sevk etmek için kolları sıvadı.

Türkistan İslam Partisi Bölücülerinin Çin İstihbaratı ile ilişkisi açığa çıkmış ve Sürgün Hükümetini savunan Beyanat yayınlamıştı. İşte o gece de Çin İstihbaratı’da oradaydı ve Doğu Perinçek’in ve Çin istihbaratının görevlendirdiği Ahmet Kılbitmez geceye renk katmıştı.

Turan Hareketi Partisi‘nin 29 Ağustos 2020 Cumartesi günü Ankara‘da düzenlenen 5. Olağanüstü Genel Kongresi‘nde misafir konuşmacı olarak konuşan Yusuf Baltacı Uygur Köyü kurma talebinde bulundu.

Türkistan İslam Partisi Bölücüleri Türkiye’de Dünya Uygur Kurultayı, Maarif Derneği, Dünya Mazlumları ve Muhacirleri Derneği‘ni kullanarak ABD’ye alt yapı oluşturuyor.

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Bir önceki yazımız olan Türkistan İslam Partisi Bölücülerinin Çin İstihbarat bağlantısı belgelendi. başlıklı makalemizde Abdulhak Lamolla, Ahmet Kılbitmez ve Çin İstihbaratı hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Türkistan News Editör

Ayrıca Kontrol Et

Türkistan İslam Partisi Hainleri,İbrahim Mansur ve Abdulhak Lamolla, Abdullah Mansur’u Esir Aldı


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/turkistannews.com/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
CIA / TİP Ortaklığına karşı çıkan Türkistan İslam Partisi Şerri kadısı Abdullah Mansur. Amerikan İşbirlikçisi …