Ev / ABD-CIA / Sözde Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti PKK’nın elindeki Resulayn’da aşiretlerle toplantı yaptığını iddia etti.

Sözde Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti PKK’nın elindeki Resulayn’da aşiretlerle toplantı yaptığını iddia etti.

CIA tarafından kurulan Sözde Doğu Türkistan Sürgün Hükümetinin sahte Milli Savunma Bakanı Muhammed Nurullah Çetin sosyal medya Facebook hesabından 12 Ağustos 2019 tarihinde PKK/YPG’nin elindeki Resulayn’da aşiretlerle toplantı yaptığını iddia ettiği bir paylaşım yaptı.

Muhammed Nurullah Çetin isimli şahıs Sosyal medya hesabından paylaştığı PKK/YPG’nin elindeki Resulayn bölgesinden çektiğini söylediği videosunda, kısaca sözde aşiretlerle toplantı yapıyor ve Doğu Türkistan Bayrağını aşiret reisi olduğunu iddia ettiği şahıslara teslim ediyor.

ABD kukla olarak kullandığı Anwar Yusuf Turani ve Muhammed Nurullah Çetin’i ve Resulayn bölgesinde PKK/YPG ile beraber hangi amaçlı kulanıyor.

Sözde Sürgün Hükümeti Resulayn’da Ağustos 2019 tarihinde PKK/YPG ve ABD ile bölgede ne gibi anlaşmalar yapmıştır ? Gözler Sözde Sürgün hükümetinin Anwar Yusuf Turani ve beraberindeki ABD uşaklarının yapacağı açıklamada.

Bilindiği gibi Suriye’nin Resulayn bölgesi ABD kontrolünde son 5 yıldır İŞİD ve daha sonrasında ise PKK/YPG’nin elinde bulunmaktadır. Sözde Sürgün Hükümeti, Resulayn açıklamasını yaptığı Ağustos 2019’da ve günümüzde de Resulayn PKK/YPG’nin elinde bulunmaktadır.

Anwar Yusuf Turani geçtiğimiz ay Ankara’da da bir konuşma yapmış ve iddiaları Türkistan İslam Partisi tarafından yalanlanmıştı.

2004 yılında CIA tarafından ABD’nin Beyaz Sarayında kurulan Sözde Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti sahtekar Cumhurbaşkanı Anwar Yusuf Turani ve sözde Milli Savunma Bakanı Muhammed Nurullah Çetin geçtiğimiz günlerde Ankara’da yapmış oldukları toplantıda Uygur mücahitlere Türkistan islam Partisi’ne iftira atmış ve TİP medya merkezi ile yapılan röportajla bu dolandırıcıları yalanlamıştı.  

Suriye Resulayn
Söz konusu paylaşımın yapıldığı sosyal medya hesabı :  

https://www.facebook.com/mnurullah.cetin.1

https://www.facebook.com/mnurullah.cetin.1/videos/152209962640800/

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Hakkında Türkistan News Editör

Ayrıca Kontrol Et

Yılda 25 bin Uygur’un organı çalınıyor

Doğu Türkistan’da birçok insanlık suçu işleyen zalim Çin, Müslümanların organlarını çalıp organ ticaretinde kullanıyor. Çin’in …