Ev / Çin ve Dünya / Fransa ve Çin işbirliği ile Uygur Türklerine İnterpol Tuzağı

Fransa ve Çin işbirliği ile Uygur Türklerine İnterpol Tuzağı


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/turkistannews.com/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Çin istihbaratı Fransa işbirliği ile Uygur Türklerine İnterpol tuzağı kuruyor. Uzun zaman İnterpol Başkanlığını Yapan Çin Dünya üzerinde bir sistem kurdu ve bu sistem kolay kolay aşılabilir değil. Çin İşgal ettiği Doğu Türkistan topraklarından Çin zulmünden ve Nazi Kamplarından kaçan Uygur Türklerine Sahte Uydurma Suçlarla Kırmızı Bülten ile İnterpol arama kararı çıkartarak Uluslararası Polis Teşkilatı İnterpol’ü Çin Polisi gibi zulümden kaçan Uygur Türklerine karşı kullanıyor.

Dünyada 190 ülke İnterpol’e üye ve Çin’in çıkartmış olduğu İnterpol Arama Kararını uygulamak zorunda kalıyor. Çin Uygur Türklerini alabilmek için istisnasız hepsini Terörist Uluslararası Suçlu olarak gösteriyor. Çin’in İnterpol üyeliği bitmediği sürece Uygur Türklerine karşı bu zulüm devam edecektir. Dünya ülkeleri Soykırımdan, Tecavüz ve Nazi Kamplarından kaçan Uygur Türklerini kendi elleri ile Faşist Soykırımcı Çin’e iade etmek zorunda kalacaktır.

Uluslararası Polis Teşkilatı INTERPOL, 89. Genel Kurulunu 161 ülke temsilcisinin katılımı ile İstanbul’da yapıyor. Doğu Türkistan Bülteni olarak Genel Kurul, başkanlık için üç adayın yarıştığı seçimde Adaylar arasında Çinli Hu Bin Chen’in bulunmasını kınıyoruz.

Yakın bir tarihte Çin yine İnterpol’ü kullanarak Fas Hükümetinden Uygur Sığınmacı İdris Hasan’ı sahte yalan yanlış suçlamalarla iadesini istemişti. Fas emniyet güçlerinin İstanbul’dan Kazablanka’ya seyahat eden Uygur sığınmacıyı havalimanında gözaltına aldığı ve Çin’e iade etmeye hazırlandığını duyurmuş ve çeşitli Avrupa ülkelerinin temasları ile Uygur Sığınmacı hakkında İnterpol arama kararı kaldırılmıştı.

Merkezi Fransa’da bulunan İnterpol 2015 yılında Doğu Türkistan STK Yöneticisini İnterpol’e üye Türkiye’ye bildirmemiş ve Uluslararası Atatürk Havalimanından sözde İnterpol tarafından aranan bir suçlu İstanbul’da elini kolunu sallayarak çıkmış ve Belerus’ta tutuklanarak Çin’e götürülmüştü.

İnterpol Türkiye’ye uyguladığı bu tuzağı Dünya ülkelerinden Uygur Türklerine karşı kullanarak Çin’e iade edilmelerini hedefliyor. Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

https://www.yeniakit.com.tr/haber/cinin-fransa-isbirligi-ile-turk-vatandaslarina-interpol-tuzagi-kanitlandi-116739.html

Bir önceki yazımız olan Çakma Mafya Lideri Sedat Peker'in yalanlarına reddiye başlıklı makalemizde çakma, cevap ve CIA hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Türkistan News Editör

Ayrıca Kontrol Et

Türkistan İslam Partisi İstanbul Yapılanmasından Uygur Türklerinin Evlerine Baskın


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/turkistannews.com/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Terör Örgütü Türkistan İslam Partisi İstanbul yapılanması İstanbul’da Uygur Türklerinin evlerini basıp dövüyor, kaldırıyor ve …