Ev / Çin / Doğu Türkistan’da 30 yaşındaki Hıristiyan kadın, 12 gün boyunca gözaltında tutularak Çin Polisi tarafından öldürüldü.

Doğu Türkistan’da 30 yaşındaki Hıristiyan kadın, 12 gün boyunca gözaltında tutularak Çin Polisi tarafından öldürüldü.

Kadının ailesi kızlarının tırnakları çekilmiş ve gözle görülür dayak ve işkence ile öldüğü acıdan dudaklarını ısırdığını belirtti.

İşkence ve ölümle ilgili bariz kanıtlar karşısında polis, Ren Cuifang’ın onlar tarafından öldürülmediğini ileri sürdü, vefat edenlerin ebeveynlerini, Ren Cuifang’ın gözetim videosunu, devletin sırlarını içerdiği gerekçesiyle reddetti.

Kızıl Çin Polisi ayrıca ailelerini tehdit etti: “Ren Cuifang’ın ölümünün reklamını yaparsanız, risk size aittir!”

Son yıllarda, ÇKP’nin din zulmü yükselmeye devam ediyor. Doğu Türkistan’da 30 yaşındaki Hıristiyan bir kadının ailesi hiçbir sebep olmadan kızlarının Çin Polisi tarafından tutuklandığını, sadece 12 gün boyunca gözaltına alındığını ve öldüğünü, ölümünün çok mutsuz olduğunu ve vücudunun korkunç olduğunu açıklandı. Aile üyeleri yardım istemelerinin bir yolunu bulamadıklarını da belirttiler.. Hristiyan kadın son derece acı verici ve çaresizlik içerisinde vefat ettiği, ailesi ölümü ile rahat bir nefes alacağına inanıyoruz diye açıklama yaptılar.

Çin’in insan hakları meseleleriyle uzun zamandır ilgilenen “Kış” dergisi, Doğu Türkistan’da 30 yaşındaki bir kadın Hristiyan olan Ren Cuifang’ın geçen yıl 22 Aralık’ta polis tarafından tutuklandığını ve maalesef sadece 12 gün sonra, 3 Ocak 2019 öğleden sonra öldürüldüğünü söyledi. Arkasında, 8 yaşındaki kızını ve yaşlı ebeveynlerini bıraktı.

5 Ocak günü sabah saat 10’da, Ren Cuifang’in ailesi, İç Moğolistan’daki memleketlerinden, Karagan Şehri, Karamay Şehri, Duşanzi Bölgesi Halk Güvenliği Bürosuna gitti ve polise Ren Cuifang’ı ve ölümünü neden tutukladıklarını sordu. Davanın sorumlusu olan Yan Mou, Ren Cuifang’ın ölümünü açıklamadı, sadece Komünist Partinin insanların dine inanmasına izin vermediğini, Ren Cuifang’ın ailesinin inanç kitaplarını aradığını ve ulusal bir suçlu olduğunu söyledi.

Daha sonra, ölenlerin ebeveynleri, Cui Fang’ın cesedini görmek için polis tarafından cenaze salonuna alındı, trajik durum iki yaşlı insanı şok etti ve piskolojik olarak çöktüler.

Ölen kişinin anne babası Ren Cuifang’ın gözleri mavi-mor renkteydi ve sol göğsün kocaman bir avuç içi, siyah-mor çivit mavisi vardı, ayrıca uzuvlarda farklı boyutlarda yuvarlak mor bloklar vardı. Topukta kanlı bir çatlak var ve ayağın başparmağı tırnaklarından biri çekilmiş, işkence ve acılar içinde öldüğünü belirttiler.

Ölen kişinin başka bir aile üyesi, Ren Cuifang’ın dişlerinin alt dudağını ısırdığını ve görünüşe göre aşırı acı çekerek öldüğünü ortaya çıkardı, dişlerinde ve burnunda, sanki birileri kasten silerek pamukla örtmüş ve suyunu almış gibi hala kan ve pamuk kalıntısı vardı.

Çin Polisinin Öldürdüğü Ren Cuifang

Daha sonra aile otopsi talebinde bulundu ve aile tarafından bulunmayan bir dizi karanlık yaralanmayı inceledi.

Ölenlerin aileleri sinirlendi ve Ren Cuifang’ın ölüm nedenini bulmak için otopsi konusunda ısrar ettiler. 17 Ocak’ta yapılan otopside aile, Ren Cuifang’ın birçok morluk ve yara iziyle geri döndüğünü gördü.

Aile üyeleri, ölen kişinin hakkını arama hakkı için dilekçe vermek istediklerinde, bütün yerleri ve iletişim araçları polis tarafından yakından izlendi, kiraladıkları yabancı avukatlar ülkeye girdiklerinde polis tarafından engellendiği belirtildi.

Ren Cuifang’ın kurtarılmasından sorumlu olan doktora da bir şifre verildi. Aile üyeleri, doktorun ağzından ölümü hakkında bilgi alabilmek için ellerinden geleni yaptılar .. Ren Cuifang 7 dakika kurtarıldıktan sonra öldürüldü, ancak doktor, polis tarafından tehdit edildi ve onlara, Ren Cuifang’ın tıbbi kayıtlarını ve teşhis raporlarını göstermeye cesaret edemedi. .

Aile üyeleri öfkeli ve Ren Cuifang’ın ÇKP polisi tarafından işkence gördüğünü biliyorlardı, ancak gidecek hiçbir yer yoktu ve yutmak zorunda kaldılar. Polis ayrıca ailelerini uyardı ve tehdit etti: “Ren Cuifang’ın ölümünün reklamını yaparsanız, risk size aittir!”

Aile üyeleri son derece acı verici ve çaresizlik içinde kaldılar ellerinden hiç birşey gelmediğini kızlarına hiç bir şekilde yardımcı olamadıklarını bütün kapiların üstlerine kapandığını belirttiler.

Hakkında Türkistan News Editör

Ayrıca Kontrol Et

Yılda 25 bin Uygur’un organı çalınıyor

Doğu Türkistan’da birçok insanlık suçu işleyen zalim Çin, Müslümanların organlarını çalıp organ ticaretinde kullanıyor. Çin’in …