Ev / Soykırım Kampları / ÇİN’İN TOPLAMA KAMPLARINDA TUTULAN BİR UYGUR ÖĞRETMEN HAYATINI KAYBETTİ

ÇİN’İN TOPLAMA KAMPLARINDA TUTULAN BİR UYGUR ÖĞRETMEN HAYATINI KAYBETTİ

Doğu Türkistan’da Çin yönetiminin toplama kamplarında tutulan Uygur öğretmen Arslan (soyadı bilinmiyor) hayatını kaybetti.

Mandarin Çincesi öğretmenliği yapan Arslan Bey’in ölümü eşi ve yetkililer tarafından doğrulandı. Arslan’ın eşi Müyesser hanım ağustos 2019’da sosyal medyada yaptığı bir yorumda eşinin öldüğünü belirtmişti ancak daha fazla ayrıntı vermemişti.

Arslan adlı öğretmenin 30’lu yaşlarında olduğu belirtiliyor. Arslan Bey, Doğu Türkistan’ın Gulca şehrinin Döngmehelle bölgesinde öğretmenlik yapıyordu.

Arslan Bey’in herhangi bir sağlık sorununa sahip olmamasına rağmen Ağustos ortasında nedeni bilinmeyen bir şekilde ölümü, toplama kamplarındaki uygulamaların şiddetini gösteriyor.

Doğu Türkistan’da 1 milyonu aşkın Uygur, Kazak ve diğer Türk halklarından oluşan insan Çin’in açtığı toplama kamplarında tutsak hayatı yaşıyor. QHA

Bir önceki yazımız olan Dr.Olsi Jazexhi, "Çin, Müslüman Uygurların kimliklerini unutturmaya çalışıyor. başlıklı makalemizde asimile, Çin ve Dr.Olsi Jazexhi hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Türkistan News Editör

Ayrıca Kontrol Et

Çin’in Canlı Organ Ticareti Belgelendi. Ailesi Kayıp Uygurlar DNA Eşleştirmesi için sırada.

ÇİN'in Organ Ticareti yaparken yakalandı. NewYork'da yakalanan gemideki saçlarla Kayıplarını arayan Uygur Türklerinin DNA'sı ile karşılaştırıldığında Çİn Suçüstü yapılacaktır.