Ev / Dünya / Çin’i aklamaya gitti, soykırım kamplarına tanık oldu

Çin’i aklamaya gitti, soykırım kamplarına tanık oldu

Arnavut kökenli Kanadalı bilim adamı Olsi Jazexhi, “Amerikan Propagandası”nı kanıtlamaya gittiği Çin’de toplama kamplarına tanık oldu.

Olsi Jazexhi, İslam tarihi, milliyetçilik ve Güneydoğu Avrupa’daki dini reform konusunda uzmanlaşmış bir Arnavut kökenli Kanadalı tarihçidir. İlgi alanı Balkanlar’da milliyetçilik, radikalizm, dini ve etnik kimlikleri kapsar.

Jazexhi, ABD önderliğindeki batılı güçlerine, özellikle de Arnavutluk’taki politikalarına karşı oldukça olumsuz bir tutum sergileyen bir tarihçi ve gazeteci. Bu muhtemelen Çin rejiminin onu Şincan’da (yani Doğu Türkistan) kurguladığı “ziyaretinde” muhabirlerden biri olarak davet etmesinin sebeplerinden biriydi. Çin rejimi bu gazeteciler aracılığıyla dünyaya toplama kampları söylentisinin ABD önderliğindeki batılı güçler tarafından yapılmakta olan sadece bir sahte propaganda olduğunu söylemesi için davet etmişti.

Ancak, Dr. Jazexhi ve Hindistan, Afganistan, Bangladeş ve Türkiye’den gelen diğer muhabirler, George Orwell’in 1984’ünden günümüzün gerçek bir toplama kampına ve ağır bir insan hakları ihlaline tanık oldular.

Videoda, Xinjiang’a (a.k.a Doğu Türkistan) gitme niyetinin, Uygur toplama kampları konusunda Çin hükümetine karşı Amerikan önderliğindeki uluslararası “propaganda” kanıtları elde etmek olduğunu söylüyor. Ancak tanık olduğu cezaevi benzeri kamplar ve masum Uygur vatandaşlarının kitlesel gözaltına alınmasıydı.
Bunun önceden kurgulanmış, orkestra edilmiş bir “ziyaret” olduğunu ve tüm muhabirlerin yalnızca belirlenmiş alanlara girmesine ve belirlenmiş insanlarla röportaj yapmasına izin verildiğini unutmamak gerekir. Bu muhabirler gördükleri için dehşete düşmüşlerse, o zaman şu an Doğu Türkistan’daki (a.k.a. Sincan) Uygurların gerçek durumu ne kadar dehşet verici olabilir? Milat

Hakkında Türkistan News Editör

Ayrıca Kontrol Et

Yılda 25 bin Uygur’un organı çalınıyor

Doğu Türkistan’da birçok insanlık suçu işleyen zalim Çin, Müslümanların organlarını çalıp organ ticaretinde kullanıyor. Çin’in …