Ev / Çin / Çin’de insan organlarının alınmasının korkunç gerçekliği

Çin’de insan organlarının alınmasının korkunç gerçekliği

Önümüzdeki birkaç ay veya yıllarını ücretsiz olarak çalıştırıldığın Nazi kamplarında mahkum olduğunu. Bir hücreye kapatıldığını ve işkence gördüğünü hayal et.

Orada yetkililer size işkence ediyor ve görüşlerini Çin’in iktidardaki Komünist Partisi’ninkilerle aynı hizaya sokmak amacıyla beyninizi yıkamak için tasarlanan filmleri izlemeye zorlandığını düşün.

Sonra pis, kalabalık hücrenizden uyarılmadan iğnelerin kolunuza çekildiği ve kanın doldurabileceği kadar küçük şişelere çekildiği bir odaya sürüklenirsiniz.

Daha sonra cezaevi yetkilileri, bir grup idrar örneği verdiğiniz ve istilacı tıbbi işlemlere maruz kaldığınızda sizi kısıtlamak için şiddet kullanmalarını söyler.

Çığlıklarına kimse cevap vermiyor, yardım çığlığınızı duyanlar ise, yardım edemeyip sadece ağlıyor. Size hiç bir açıklama yapmazlar. Bu işkence düzenli olarak tekrarlanır.

Yıllarca bu acımasız muamele gördükten sonra hala hayatta kalabilirseniz, gizlice idam edilebilirsiniz.

Cerrahlar sizi iğnelerle sakinleştikten ve vücudunuzdan organları tek tek çıkarmaya başladıktan sonra ameliyat masasında ölebilirsiniz.

Kızıl Çin, basitçe ortadan kaybolduğunuzu veya asla sizi tutuklamadığını yakınlarınıza söyleyecektir. Fakat büyük olasılıkla hiçbir şey söylemeyecek.

Bu arada, varlıklı insanlar hayat kurtaran organ nakli için hastaneler oluşturacaklar. İnsan böbrek, karaciğer ve diğer organların seçimi organ yelpazesi çok geniştir.

Tayvan’ın Taipei’deki Cumhurbaşkanlığı Ofisi önünde, Çin’in şüpheli istismarını ve Falun Gong üyelerinin öldürülmesini protesto

Çünkü binlerce insan onları oraya koymak için katledildi. Organ toplama Çin hükümeti için kazançlı bir iştir.

Geçtiğimiz yirmi yılın en iyi kısmı için organ toplama amacıyla zorunlu tıbbi testlere tabi tutulduğu bildirilen binlerce Çinli vatandaş için gerçek bu.

Çin Komünist Partisi raporlara göre, ülke genelinde gözaltı merkezlerinde, çalışma kamplarında ve cezaevlerinde siyasi mahkumlar üzerinde insan hakları zulmü yapmaya devam ediyor.

Komünist Partinin rejiminde kimse güvende değil, ancak “gerçek, merhamet ve hoşgörü” yol gösterici ilkelerine dayanan manevi bir meditasyon olan Falun Gong uygulayıcıları ana hedeflerdir.

Çin hükümeti 1999 yılında Falun Gong’u yasakladı ve komünist Parti tarafından kurulan vatandaşları hiçbir ücret veya mahkumiyet olmadan tutuklamaları için yasa dışı çalışma kampları ve gözaltı merkezleri ağı olan “kara hapishanelerde” üyelere acımasızca zulmetmekte, işkence etmekte, öldürmekte ve hapsetmektedir.

Kızıl Çin’de Organ almayı yasaklayan resmi bir yasa yok.

Zorla Organ Toplamaya Karşı Doktorlar (DAFOH), Çin’deki vicdan mahkumlarından devlet tarafından onaylanan zorunlu organ toplama raporlarına ilişkin sistematik bir araştırma yürütmektedir.

DAFOH Avustralya sözcüsü Sophia Bryskine, örgütün “özellikle Çin’e odaklandığını, çünkü dünyanın herhangi bir yerinden farklı olarak, sistematik zorla organ toplamanın kitlesel, devlet tarafından yaptırılmış bir düzeyde gerçekleşmeye devam ettiği tek yer olduğunu” söyledi.

Bryskine, “Uygulamayı yasaklayan resmi yasalar yok” dedi.

“Aslında, tüm uluslararası kuralların doğrudan ihlali durumunda, idam mahkumların bağışçı olarak kullanılmasına izin veren ‘1984 Kanunları’ halen devam etmektedir.”

Bryskine; uluslararası toplumun “çok daha güçlü bir duruş göstermesi gerekmektedir.

“Bu, ‘İnsanları öldürmeyi yavaş yavaş durduracağız’ demek gibi bir şey – kabul edilemez” dedi.

“Çin, vicdan mahkumlarının organları için öldürüldüğünü bile doğrulamamıştır. Sadece ölüm cezasına çarptırılmış tutuklular için uygulamayı durdurduklarını söylediler. ”

Bryskine, birçok mahkumun “yasal bir oturuma girmediğini” söyledi.

“Çin hukuk sistemi bozuk”,  “Durdurulması gerekiyor.”

ABD’nin önde gelen etik uzmanı ve NYU’daki Tıbbi Etik Anabilim Dalı kurucu direktörü Arthur Caplan, Çin’deki organ toplama konusundaki gözlemlerini sundu.

“ABD’de veya Avrupa’da, bir organ bağışçısı olmak için ilk önce ölmüş olmalısınız. Çin’de bunun için sizi öldürürler ”dedi.

Avustralya’ya yeniden yerleştirilen birçok Çinli mültecinin haberi yayınladığını belirterek, dünyanın Çin’in vatandaşlarına zulmetmek ve insan hakları zulmü yapmak için ayağa kalkması ve kınanması gerektiğini söyledi.

‘Başıma gelene kadar inanamadım’

36 yaşındaki Falun Gong uygulayıcısı Jintao Liu, bazılarının hükümetin daha önce de aynı şekilde hissettiği için toplu olarak organ toplama gerçekleştirdiğine inanmanın neden zor olduğunu anlıyor.

36 yaşındaki Liu, herhangi bir suçlama veya mahkumiyet olmadan tutuklandı ve 2006’da manevi inancı nedeniyle iki yıldan fazla bir süre hapsedildi.

Liu, bir dizi Pekin gözaltı merkezinde ve çalışma kampında uzun süre boyunca yaşadığı işkence ve istismara maruz kaldığını söyledi.

Liu, haber sitesine, hapishane yetkililerinin kendisi ve parmaklıkların arkasındaki sağlık kontrollerini yaptığı sırada şaşırdığını hatırladığını, aksi halde insan yaşamına pek saygısız olduklarını söyledi.

Liu, news.au’ya verdiği demeçte, “Ben işgalcilerin geri kalanının uyuşturucu suçlusu olduğu bir odaya yerleştirildim” dedi.

“Bir zamanlar beni dövdüklerinde – her türlü yönteme sahiplerdi – eski bir uyuşturucu suçlusu odanın içinde yürüdüklerinde ve organlarıma zarar vermemeleri konusunda uyardıkları zaman, beni yumrukluyorlardı, yumruk ve bacaklarıyla … beni dövüyor. ”

Liu yakında, hayal edebileceğinden çok daha kötü bir şey olduğunu fark etti.

“Organ toplama hakkında bir şeyler duymuştum ama gözaltına alınıp dövülmeme rağmen, ilk başta inanmanın çok acımasız olduğunu düşündüm” dedi.

“Duygusal olarak belki de organlarıma zarar vermemesi için bağıran insanların ölmemi istemediklerini düşündüm. O zaman mantığım bana, neden bu insanlar hayatımı umursadıklarını söyledi

“Neden ‘Bu kişiye zarar verme’ demiyorlar? ‘Organına zarar verme.’ Ben sadece kişiliğimden ziyade organımı önemsemelerinin garip olduğunu hissettim. ”

Ancak Liu, Çin’deki siyasi mahkumların hiçbir zaman hayatta kalmamasına rağmen, şanslılardan biri olduğunu söyledi.

Bazı siyasi tutuklu arkadaşlarının bazılarının gardiyanlar tarafından hücrelerinden çekildiğini ve asla geri dönmediğini söyledi.

Doktorlar sessiz kaldı

66 yaşındaki Falun Gong uygulayıcısı Fengying Zhang, tekrar tekrar zorunlu tıbbi testlere tabi tutulduktan sonra organları için öldürüleceğini düşünüyordu.

Zhang, 2013 yılında bir Pekin pazarının dışına Falun Gong broşürlerini dağıttığı için tutuklandı ve hapsedildi. Yüzlerce mahkumla birlikte tıbbi prosedürlerde defalarca muayene edildiği bir dizi gözaltı merkezinde ve çalışma kampında siyasi bir mahkum oldu. bildirildiğine göre, organlarının perakende uygulanabilirliğini değerlendirmeyi amaçlıyorlar.

Zhang, haberlerine, kollarından ve kulak memelerinden alınan kan örneklerini vermek zorunda kaldığını söyledi.

Doktorlara neden kanlarını aldıklarını sordu ama cevaplamadılar, dedi.

Ayrıca idrar numuneleri, X-ışınları ve EKG testleri yapılmıştı. Bir minibüse yürüyen ve birlikte daha fazla test yapmak zorunda kalan yaklaşık 100 tutuklu arasında olduğunu söyledi. Zhang, 2014 yılında serbest bırakılıncaya kadar bir cerrahın masasında öleceğini düşündüğünü söyledi.

Çin’in organ toplama konusundaki tutumu nedir?

Uluslararası baskının ardından Çin, organların idam edilmiş mahkumlardan satın alınmasını resmen yasakladı ve 2014 yılında gönüllü olarak bağış temelli bir sisteme geçeceğini açıkladı.

Ancak, Çin hükümetinin organ nakli için organlarını almak için masum insanların toplu katliamlarını gerçekleştirmeye devam ettiği yaygın olarak anlaşılmaktadır.

Amerikan Transplantation Dergisi’nde yayınlanan bir makale, resmi olarak bildirilen nakli ile Çin’in nakil altyapısının “dik genişlemesi” arasında “uygunsuz bir tutarsızlığı” vurgular.

Haziran ayında yayınlanan bir başka lanet rapor – eski Kanadalı politikacı David Kilgour, insan hakları avukatı David Matas ve gazeteci Ethan Gutmann tarafından – organ nakli işlemlerinin Çin’de resmi hükümet rakamlarının gösterdiğinden 10 kat daha fazla gerçekleştiğini gösteriyor.

“Çin Komünist Partisi, toplam yasal nakil sayısının yılda yaklaşık 10.000 olduğunu söylüyor. Ancak Matas, yaptığı açıklamada, resmi Çin rakamlarının yalnızca iki veya üç büyük hastaneye bakarak kolayca aşıldığını anlarsınız”dedi.

Raporda, Çin hastanelerinde her yıl 60.000 ila 100.000 organın nakledildiği tahmin ediliyor.

Rapora göre, hükümet tarafından bildirilmeyen on binlerce organ nakli, dini veya siyasi inançları nedeniyle kilitli tutulan siyasi mahkumlardan kaynaklanıyor.

“Bu artan tutarsızlık bize, organları için başlangıçta tahmin ettiğimizden çok daha büyük bir Falun Gong uygulayıcısı katliamı yaşandığına karar verdi” dedi.

“Nihai sonuç, Çin Komünist Partisinin devleti, başta ruhsal temelli egzersizler setinin uygulayıcıları olan Falun Gong’u, ayrıca Uygurları, Tibetlileri ve organları elde etmek için seçtikleri masumların kitlesel cinayetlerine katılmış olmasıdır. nakli için. ”

Yazarlar, gözaltına alınan Falun Gong uygulayıcılarının, sonuçları canlı organ kaynakları veri tabanına koymadan önce tıbbi testlere tabi tutulmaya zorlandıklarını, böylece hızlı organ eşleşmeleri yapılabileceğini iddia etti.

Çin Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Hua Chunying, Çin’in “bu konuda katı yasa ve yönetmeliklere” sahip olduğunu söyledi.

“Tanıklık ve yayınlanan raporda, Çin’de zorunlu organ toplama ile ilgili bu tür hikayelerin hayali ve temelsiz olduğunu söylemek istiyorum – onların hiçbir somut temeli yok” dedi.

Çin’deki organ bağışlarını denetleyen Ulusal Sağlık ve Aile Planlaması Komisyonu ile görüşülmedi.

2005 yılında, Çinli yetkililer mahkumlardan organ topladıklarını itiraf ettiler ve uygulamayı yeniden düzenlemeye söz verdiler.

Beş yıl sonra, Çin Organ Bağışı Komitesi’nin yöneticisi Huang Jiefu, tıbbi dergisi Lancet’e
nakil organlarının yüzde 90’ından fazlasının hala idam mahkumlarından sağlandığını belirtti.

Çin hükümeti, her yıl kaç kişiyi idam ettiğini açıklamayı reddetti.

Uluslararası Af Örgütü’nün Ölüm Cezalarının ve uygulanmasının 2015 raporunda Çin dünyanın en büyük uygulayıcısı seçildiğini belirtti.

Bu yıl nisan ayında yıllık raporun yayınlanmasında insan hakları grubu, Çin’in yürüttüğü insan sayısı hakkında kesin bir rakam elde etmenin imkansız olduğunu söyledi, ancak rakamın binlerce kişiden daha fazla olduğuna inanılıyor. dünyadaki ülkeleri birleştirdi.

Çin ayrıca 2014 yılında dünyanın en iyi uygulayıcısı seçildi. Af Örgütü, muhafazakar bir rakam olduğunu ve bunun çok daha yüksek olduğuna inandığını belirtti.

Uluslararası Af Örgütü’ne göre, hükümet 1999’da uygulama konusunda bir baskı başlattığından “on binlerce Falun Gong uygulayıcısı keyfi bir şekilde gözaltına alındı”.

Hakkında Türkistan News Editör

Ayrıca Kontrol Et

Pakistan 14 Uygur Öğrenciyi Çin’e İade Etti: Çin Öğrencileri Sınırda Katletti

Times of India’nın haberine göre Pakistan güvenlik güçleri 14 Müslüman Uygur Türkü öğrenciyi “terörist oldukları …