Ev / Ticaret Savaşları / Çin yeni tarifelere temkinli yaklaştı, çoğu Aralık ayına kaldı.

Çin yeni tarifelere temkinli yaklaştı, çoğu Aralık ayına kaldı.

PEKİN – Çin , ABD’nin yükselişiyle gerginlik olarak perakende tarifelerinin uygulanmasında ağar ilerlemeyi tercih ediyor.

Çin hükümeti Pazar günü, soya fasulyesi ve ham petrol de dahil olmak üzere Çin’e ihraç edilen çeşitli Amerikan mallarında% 5 ile % 10 arasında artan vergilerle girdi.

Ancak, Pazar günü yapılan tarifelerin oranı, en son duyuruda listelenen 5.000′den fazla ürün listesinin sadece üçte birini oluşturuyor. Çoğunluğu 15 Aralık’ta yürürlüğe girecek ve Çin’in ABD otomobilleri ve otomobil parçaları üzerindeki tarifeleri geri alma planları da o zamana kadar gerçekleşmeyecek.

S&P Global Market Intelligence’in bir parçası olan bir tedarik zinciri veri şirketi olan Panjiva tarafından yayınlanan bir raporda, 1 Eylül grubundaki ürünlerin bu ürünlerde düşüş nedeniyle değil, bir miktar iyileşme görmesi nedeniyle seçildiğine dikkat çekildi. 27 Ağustos analizi, ABD’nin 1 Eylül’deki ihracatının bir önceki yıla göre ikinci çeyrekte % 15,2 oranında gerilediğini ve 15 Aralık’ta ki grup için % 20,4 ’lük bir düşüş olduğunu belirtti.

Artışlar, Maliye Bakanlığı’nın 23 Ağustos’ta ki ABD mallarına ilişkin vergi tarifeleri için 23 Ağustos’ta ki ilanının bir parçası . Başkan Donald Trump’ın son vergi tarife artışlarının bir kısmı Pazar günü de etkili oldu.

Temel olarak, ABD’ye yapılan 550 milyar $ ’lık Çin ihracatının tamamı, Aralık ayında bir tur daha uygulandığında vergilere tabi olacak.

Hakkında Türkistan News Editör

Ayrıca Kontrol Et

ABD merkezli Sürgün Hükümeti atılanları, ABD neyse bizim için Çin’de odur dedi. ABD’de ne işi olduğunu açıklayamadı.

2004 yılında Amerika’nın Beyaz Sarayında kurulan Doğu Türkistan Sürgün Hükümetinden Çin ile ilişkisi olduğu için …