Ev / Çin / Çin virüsü yaymak için dünya ülkelerine virüslü ajan gönderiyor

Çin virüsü yaymak için dünya ülkelerine virüslü ajan gönderiyor

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını devam ederken, Çin’in hastalığı tüm dünyaya yaymaya çalıştığı ortaya çıktı.

Tayland’ın başkenti Bangok’ta Çinli kadın turistin her yere tükürmesi sebebiyle üzerine gözaltına alınmasından sonra dünyanın bir çok yerinde bu şekilde ihbarlar alındığı öğrenildi.

Tayland’ın başkenti Bangok’ta 19 Mart 2020 tarihinde Çinli kadın bir turist otobüste etrafa tükürerek yolcularda korkuya neden oldu. Yolcuların ihbarı üzerine olay yerine gelen polisler ve sağlık çalışanları Çinli kadına koronavirüs testi yapmak istedi. Ancak Çinli kadın birkaç gün içerisinde Çin’e dönüş biletinin olduğunu ve zamanının olmadığını söyleyerek test yaptırmayı reddetti.

Test yaptırmayı reddeden kadının serbest bırakılmasından sonra aynı kadının bu sefer tren istasyonunda etrafa tükürdüğü ihbar edildi. Polis ve sağlık çalışanları Çinli kadını yakalamaya çalıştığında ise kadın direnerek polislere ve sağlık çalışanlarına tükürmeye başladı. Polis Çinli kadını tutukladı ve ardından koronavirüs testi yapıldı.

Çinli kadına yapılan koronavirüs testinin pozitif çıkmasıyla birlikte Çinli kadın karantinaya alındı. Dünyanın değişik yerlerinde bu şekilde koronavirüsü yaymaya çalışan Çinli turistler yakalanmaya devam edildiği bildirildi. Kaynak: QHA

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Hakkında Türkistan News Editör

Ayrıca Kontrol Et

Uygur Türklerini yüz tanıma programı ile fişleyen SenseTime kara listeye alındı

Uygurları fişleyen Çinli şirkete veren SenseTime şirketine kara liste darbesi. SenseTime halka arzını erteledi. Çin’in …