Ev / Çin / Çin Başkonsolonsluğu Yarasa yemek kültürümüzde yok demişti. Peki bu ne ? VİDEO HABER

Çin Başkonsolonsluğu Yarasa yemek kültürümüzde yok demişti. Peki bu ne ? VİDEO HABER

ÇİN BAŞKONSOLOSLUĞUNDAN, TRT VE TÜRKİYE KURUMLARINA KÜSTAH ÜSLUP!

Çin Başkonsolonsuluğuna cevaben diyoruzki yalan söylemek genlerinizde var. Bu genler vahşi ve iğrenç hayvanları yiyerek mutasyona uğramıştır.

Öyleyse cevap verin bu adam Çinli mi değil ? Yoksa tabaktaki yarasa taklidi yapan başka bir hayvan mı ?

Çin’in İstanbul Başkonsololuğu Sözcüsü haddini aşarak Türk devlet kanalı TRT’yi, İletişim Başkanlığına ve İletişim Başkanı Fahettin Altun’a şikayet ederek hesap sormaya kalktı. TRT Haber tarafından servis edilen bir haberi kendilerine göre çarpıtan Çin’in sözde diplomatları, diplomatik nezaketten uzak ve alaycı ifadeler kullanmıştı.

Çin yemek kültüeü Yarasa Kızartması

Çin’in İstanbul Başkonsolosluğu, Türkiye’nin devlet kurumu TRT’yi küstah bir şekilde suçlayarak, yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali TRT’yi alaycı bir tavırla İletişim Başkanlığına ve Fahrettin Altun’a şikayet etmşti.

TRT’de yayınlanan bir haberin yalan olduğu iftirasını atan Çin Başkosolosluğu Sözcüsü, Twitter hesabından haberin görüntüleriyle birlikte alaycı ve ukala bir şekilde, “TRT’in kullandığın video Çin’de çekilmedi. Yarasa ve pangolin soframızda yok. İlk vakası bildirilen deniz ürünleri pazarı açılmadı. Böyle gerçek dışı video ve yalan haber yapmak, 1 Nisan şakası mı? Bir devlet kanalına yakıştırmadık. Siz ne dersiniz?” paylaşımında bulundu.

Ayrıca paylaşımın sonuna utanmaz bir tavırla İletişim Başkanlığını ve İletişim Başkanı Fahrettin Altun’u ekledi.

Koronavirüs, Çin’in Vuhan kentinde, menülerinde bulunan ve yarasa olduğundan şüphelenilen yemekten dolayı tüm dünyayı etkisi altına almıştı. Yemek menüleri sebebiyle koronavirüsün tüm dünyaya yayılmasına sebep olan Çin’in ukala Başkonsolosluk Sözcüsünün Çin mutfağında bu tarz yiyeceklerin olmadığını savunması dikkat çekti. Ayrıca koronavirüsün dünyaya yayılmaması için yeterli önlemleri almayan ve her fırsatta zeytinyağı gibi üste çıkan Çin’in bu yöntemi de şaşırtmadı.

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Bir önceki yazımız olan Çin virüsü yaymak için dünya ülkelerine virüslü ajan gönderiyor başlıklı makalemizde Ajan, Çin ve Dünya hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında mgwaktue

Ayrıca Kontrol Et

TİP Hain Emiri İbrahim Mansur TİP’in Bir Milyon Doları ile kaçtı

Doğu Türkistan İslam Hareketi diye de isimlendirilen, Türkistan İslam Partisi Hain emirine karşı cemaat içirisindeki …