Ev / ABD-CIA / TİP Lideri Abdullah Mansur Amerika’nın eline esir düştü. ABD’nin suç ortaklarının bu esaretteki rolü nedir ?

TİP Lideri Abdullah Mansur Amerika’nın eline esir düştü. ABD’nin suç ortaklarının bu esaretteki rolü nedir ?

Türkistan İslam Partisi Lideri Abdullah Mansur Amerika’nın eline esir düştü. ABD’nin suç ortaklarının bu esaretteki rolü nedir ?

Afganistan İslam Emirliği’ne bağlı Türkistan İslam Partisi Şam Şubesi emirlerinden Abdullah Mansur, 2018 yılında Amerika ve işbirlikçilerinin kurmuş olduğu tuzak sonucu bulunmuş olduğu Afganistan’da Amerika’nın eline esir düşmüştür.

Abdullah Mansur’un mahrem bilgilerini Amerika ile paylaşan hain ABD işbirlikçileri, Abdullah Mansur’un esaret altındaki ailesini kullanarak Türkistan İslam Partisi Liderini tuzağa çekti ve yakalayarak Amerikan İstihbaratına verdi.

Türkistan İslam Partisi Liderlerinden Abdullah Mansur’u kim ve neden tuzağa düşürdü ?

Türkistan İslam Partisi İslam Awazı Türkçe Teşkilat Biriminin, DAEŞ ve ABD ile işbirliği yapan Türkistan İslam Partisi Komutanı İbrahim Mansur’un Abdullah Mansur’a şikayet edilmesi ve Şeriat Mahkemesi istenmesinin akabinde gerçekleşen olaylar zinciri çok ilginçtir.

Yapılan şikayet ve Şeriat mahkemesi talebinin akabinde gerçekleşen bu tuzakta Türkistan İslam Partisi içerisindeki Amerika ile işbirliği ile suçlanan ve Şeriat Mahkemesine davet edilen kişilerin bu tuzak da rolü nedir ? Abdullah Mansur’un mahrem bilgileri kim veya kimler tarafından ABD’ye verilmiştir ?

Abdullah Mansur, Hain İbrahim Mansur’un Görevden alındığını belirten videonun akabinde yakalanmıştır !!!

Abdullah Mansur’a verilen bilgiler ve şeriat mahkemesi talebi doğrultusunda, bir video hazırlamış ve İbrahim Mansur’un görevden alındığını bu videoda belirtmiştir. Abdullah Mansur bu videoyu yayınlayamadan Amerika’nın hain işbirliği harekete geçmiş ve yakalanmıştır.

Şeriat Mahkemesi talebinde bulunan kişilerin ve Abdullah Mansur’un aynı anda farklı ülkelerde tuzağa düşürülerek esir düşmesi çok şüphelidir !!!

Türkistan İslam Partisi içerisindeki İbrahim Mansur ve Abdulhak öncülüğündeki hain Amerikancı gurup. Amerika’nın Doğu Türkistan vaadiyle Uygur Türklerini DAEŞ ile beraber Wakhan Koridoruna taşımasını üstlenmiş ve bu konuda şeriat mahkemesi talebinde bulunulmuştu.

TİP içindeki hain Amerikancı gurup Abdulhak, İbrahim Mansur ve işbirlikçileri Şeriat Mahkemesine çıkarılamadığından Abdullah Mansur’a yapılan tuzak hakkında kendilerinin bir ilgisi olup olmadığı soruları yanıtsız kalmıştır.

Şimdi anladınız mı ? İbrahim Mansur neden Şeriat Mahkemesinden Kaçıyor ???

Şeriat Mahkemesi TİP yöneticilerine iletildiğinde, gücümüz yok !!! İbrahim Mansur’u şeriat mahkemesine zorla getiremiyoruz!!! Şeriat ile yönetilen yer mi var !!! Nasıl yapalım !!! gibi cevaplarla İbrahim Mansur TİP yöneticilerinden destek almıştır.

Türkistan İslam Partisinin Bütün Komutanları ve Emirleri Şeriat Mahkemesini kurmakla Allah katında yetkili ve görevlidir. Bu görevlerini hiçbiri yerine getirmemiştir.

İhanet davası İbrahim Mansur ve Abdulhak ile sınırlı değildir. Şeriat mahkemesi kurma gücü olduğu halde bu gücünü kullanmayan. İbrahim Mansur şikayet edildiği halde, Suriye’den kaçmasına göz yuman, şerren ithamların çok ağır olduğu halde tutuklama kararı almayan.

İbrahim Mansur’un ihanetini sessizce izleyen, Beyanat ve reddiye vermeyen, görevden almayan, Türkistan İslam Partisinin bütün kadıları, komutanları, emirleri, farklı ülkelerde görev yapan sorumluları Allah katında bu ihanet den hesaba çekileceğini unutmamalıdır. Allah bu sorumluları emri altındakilerden ve görevlerini yapmadığından hesaba çekecektir.

İbrahim Mansur ve Abdulhak’ın yapmış olduğu ihanet den zarar gören bütün insanların, Müslümanların, mazlumların ve Doğu Türkistan’da kurtarılmayı bekleyen yaklaşık 40 milyon Uygur Türküne yapılan ihanetin sorumluluğu, Türkistan İslam Partisi komutanları, Emirleri, Kadıları, Şerrileri ve Şura daki bütün görevlilerinin üzerinedir.

Allah katında güçlerini kullanmadıklarından hesap vereceklerdir. Bu sorumlular Ahiret de gerçekten bu sorumluluk dan kurtulmak istiyorlarsa, hepsinin acilen toparlanması, güçlerini ve bildiklerini ortaya koyması bu kişilere Allah Azze ve Celle’niin Şeriatini uygulaması gerekmektedir.

Bizler dünyadaki bütün gücümüzü kullanarak kendimizi ve beraberimizdekileri Allah için tehlikeye atarak bu güne kadar bütün gücümüz ile yapılan bu ihaneti bu sorumlulara duyurmak için kullandık. Şahit ol Ya Rab… Elinde gücü olan bu ihanetin sessiz ortaklarını sana şikayet ediyoruz Ya Rab … Ya onlara hidayet ver, hidayetleri yoksa şeriat üstün gelmesin diye kör, sağır ve dilsiz olan bu kullarının belini kır Ya Rabbi… AMİN…

Rabia Kadir’in itirafları ve Türkistan İslam Partisi içindeki hainlerle Amerika’da merkezi olan Beyaz Sarayda masası olan Dünya Uygur Kurultayı Kirli ilişkisi…
Uygur Türklerinin kendi askeri olduğunu söyleyen Beyaz Saray’da kurulan Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti, sözde Genel Kurmay Başkanı – Muhammed Nurullah ÇETİN
SÜRGÜN HÜKÜMETİ; Israrlar Türkistan İslam Partisi Komutanları ile beraber olduğunu, Ses kayıtlarının elinde olduğunu söylediği beyanatı…

Yazar : Ferganali YAKUP

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Hakkında Türkistan News Editör

Ayrıca Kontrol Et

Yılda 25 bin Uygur’un organı çalınıyor

Doğu Türkistan’da birçok insanlık suçu işleyen zalim Çin, Müslümanların organlarını çalıp organ ticaretinde kullanıyor. Çin’in …