Ev / Türkiye / Doğu Türkistan Davasından Çin’e Bilgi Sızdıran Perinçek Ajanı İfşa Oldu

Doğu Türkistan Davasından Çin’e Bilgi Sızdıran Perinçek Ajanı İfşa Oldu


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/turkistannews.com/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Sosyal medyada Doğu Türkistan davasına gönül vermiş biri gibi çeşitli hesaplar açarak Uygurlarla irtibata geçerek bilgi toplayan Ahmet Kılbitmez isimli şahsın gerçek yüzü ortaya çıktı.

Sosyal medyada Doğu Türkistan davasına gönül vermiş biri gibi çeşitli hesaplar açarak Uygurlarla irtibata geçerek bilgi toplayan Ahmet Kılbitmez isimli şahsın gerçek yüzü ortaya çıktı. Doğu Türkistan Türklüğünü eşi benzeri görülmemiş insan hakları ihlallerine maruz bırakan ve işgal altında tuttuğu Türk yurdunda sistematik bir soykırıma imza Çin Halk Cumhuriyetinin yerli işbirlikçisi ve büyük destekçisi Doğu Perinçek ile ilişkisi tespit edilen sözde gazeteci Kılbitmez’in Uygurlara yönelik ağır hakaretleri de gün yüzüne çıkartıldı.

Doğu Türkistan Haber Bülteninin ifşa ettiği Çin sevdalısı sözde gazeteci, ‘Ulusal Haber Ajansı’ isimli sosyal medya hesabından bir de özür mesajı yayınladı. Söz konusu şahıstan “ÇKP ajanı” olarak bahsedildiği haberde şu ifadelere yer verildi: “ÇKP ve Doğu Perinçek’ten aldığı görev ile Uygur Türklerinin arasına sızmak için Uygur davasının sıkı savunucusu gibi görünüp Doğu Türkistan ulusal haber, Uygur Türkleri, Uygur Araştırma Merkezi gibi onlarca site kurup gazetecilik oynayan bu adam, Vatan Partisi ve ÇKP ajanıdır. Mazlum Uygur Türklerinden sosyal medyada bilgi sızdırmaya çalışan, sızdırdığı bilgileri ÇKP ve Doğu Perinçek’e satan ve geçimini bu işten sağlayan biridir.

Çin zulmüne maruz kalan mazlum Uygur Türkleri için “Uygur erkekleri erkek mi” , “Uygur kadınları Suriye’de kullanılıyor“ gibi yazılar yazıp sonradan pişkin pişkin özür dileyen “ÇKP ajanı Ahmet Kılbıtmez” geçtiğimiz günlerde aşağıdaki yazıyı paylaşarak dünyanın en sinsi ve acımasız hükümeti tarafından misli görünmemiş soykırım ve etnik temizliğe maruz kalan biçare Uygur halkını “terörist“ olmakla suçlamakla kalmayıp bir biri ile geçinemeyen, cahil, zavallı ve beceriksizlik ile itham etmektedir.” Perinçek ile yakın ilişkileri olduğu, hatta onun talimatıyla diaspora mensuplarının içine sızmaya çalıştığı iddia edilen Kılbitmez’in asyahaber.info isimli ÇKP yanlısı bir sitede yayımlanan “Uygur Diasporasının Gerçek Yüzü” başlıklı bir yazısında Doğu Türkistan Türklüğüne ağır hakaretlerde bulunduğu ve tıpkı Perinçek gibi Suriye’deki diktatör Esad’ı savunduğu görülüyor.

Kaynak : https://www.tamgaturk.com/haber/dogu-turkistan-davasindan-bilgi-sizdiran-perincekci-ifsa-oldu-7149.html

Bir önceki yazımız olan Türkistan İslam Derneği: Tehdit Altındayız, Ölümle ve Çocuklarımızla Tehdit Ediliyoruz başlıklı makalemizde Amerika, Basın Açıklaması ve CIA hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Türkistan News Editör

Ayrıca Kontrol Et

Doğu Perinçek’e Doğu Türkistan Protestosu


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/turkistannews.com/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
İşgalci Çin’in Uygur Türklerine karşı yaptığı soykırıma destek veren ve soykırımı inkar eden Vatan Partisi …