Son Dakika Haberleri
Ev / DoğuTürkistan / Çin’de Virüs Bitti yalanı ÇKP halkı zorla sokağa çıkardı Ayaklanma Başladı

Çin’de Virüs Bitti yalanı ÇKP halkı zorla sokağa çıkardı Ayaklanma Başladı

Çin Komünist Partisi ÇKP Ekonomik olarak çökmemek, daha fazla ayakta durmak ve dünya ülkelerine güçlü devlet imajı vermek için ”ÇİN VİRÜSÜ YENDİ” yalanı ile öğrenci ve işçileri evlerinden zorla çıkartarak okullara ve fabrikalara gönderdi. Ölüme gönderilen halk daha fazla dayanamadı ve isyan etti.

Çin’in Çin Virüsü (corona) ile mücadelisinin gerçek yüzü, 27.03.2020’de ortaya çıktı. Çin’nin Hubei, Enhui, Jiangxi illerinde hükümetin öğrencileri ve çalışanları zorla okullara ve iş yerlerine götürülmesine sinirlenen halk ayaklandı.

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ve komminist partisi ÇKP’nin sayılı günü kaldı 

Bir tarafta Şi Cinping bütün Çin ordusu komutanlarını toplayarak, acil savaşa hazır olmaları bütün birliklerin direktiflere göre koordineli savaş planlarını hazırlamaları gerektiğini ve ölümden korkmamaları konusunda emir veriyor…

Bir diğer tarafta ise, Çin virüsün çıkış merkezi olan Hubei eyaletinde halk hükumete karşı ayaklanma ve isyan başlattı.

25 Mart’da Çin sosyal medyasına eklenen Şi Cinping’in acil savaş emri ile ilgili video büyük tartışmalara yol açmıştı.

Gerçekten büyük bir savaş kapıda mi ? Yada sadece birilerine gözdağı vermek için mi Xi Jinping Ordu komutanlarını toplamış ve etkili bir konuşma yapmaya çalışmıştır.

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ve komminist partisi ÇKP’nin sayılı günü kaldı

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Bir önceki yazımız olan Doğu Türkistanlı 80 bin kişi, Çin'de fabrikalarda zorla çalıştırılıyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında mgwaktue

Ayrıca Kontrol Et

Amerika’dan Geldiler Ankara’da Örgüt Yöneticisi olduklarını itiraf ettiler. Hiç bir işlem yapılmadı.

Erkin Ezizi, Dünya Mazlumları ve Muhacirleri Derneği, Doğu Türkistan, Sürgün Hükümeti, Yusuf Baltacı, Muhmamed Nurullah Çetin, Anwar Yusuf Turani, Doğu Türkistan Ulemaları Birliği, Doğu Türkistanlılar İttifakı, Aji Abuduwaili, Osman Turan, Abdulwali Buğrahan, Doğu Türkistanlılar Eğitim ve Yardımlaşma Derneği, İsmail Hasbal,