Ev / Çin / Çin Virüsünün merkezi Wuhan’da halk ayaklanması ve isyan-VİDEO HABER

Çin Virüsünün merkezi Wuhan’da halk ayaklanması ve isyan-VİDEO HABER

Çin’in Wuhan Kentinde başlayan ve dünyayı tehdit eden Çin Virüsü Covit-19 sonrası Çin’in bir çok büyük kenti Karantina altına alındı ve halk açlıkla başbaşa kaldı.

ÇKP askeri diktatörlüğü her ne kadar Çin Virüsü Covit-19’u yendiğini iddia etsede 15 milyona yakın kaybolan Telefon abonesinin 10 milyona yakını öldü ve 5 milyona yakın kayıp abone Çin’in virüslü hastalar için Çölde açmış oldukları kamplarda ölüme terk edildi.

Çin’de Wuhan ve çevre illerinde beşlayan Halk ayaklanmasında Halk ile ÇKP Polisleri karşı karşıya geldiği gibi videolarda da göreceğiniz gibi bazı bölgelerde Karantina altındaki Halk ve Karantina Dışındaki Halk karşı karşıya geldi. Çin virüsünün başladığı Wuhan’daki ayaklanma, Hubei halkı’da destek veriyor ve çatışma ve ayaklanmalar Daula Nehri üzerindeki köprülerde de devam ediyor.

Zaman zaman Polislerinde halka destek verdiği gözlemlendiği ayaklanma giderek büyüyor. Halk ve polis ”WUHAN GAYRET ET” sloganları atılıyor. Önümüzdeki 24 saat içerisinde herşey daha netleşecek ve tahminimize göre Çin Komünist Partisi bu ayaklanmalara ÇKP Askerleri ile müdehale etmesi bekleniyor. Videoların yeni çekilmiş olduklarını Polis ve göstericilerin ağızlarındaki maskelerden görmek mümkün.

Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

Bir önceki yazımız olan İbrahim Mansur; ''Şam Cihadı Bitti'' diyerek cihaddan kopardığı Uygurları ABD emrine vermektedir. başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında mgwaktue

Ayrıca Kontrol Et

Kızıl Çin’den Uygur Türklerine Cemal Kaşıkçı olayı benzeri Konsolonsluk Tuzağı

Çin, yurt dışındaki Uygur Türklerinin istedikleri zaman Doğu Türkistan’a dönebilecekleri ve Çin Konsolosluğundan kolayca pasaportlarını …