Ev / DoğuTürkistan / Dünyaya Açılan Çin’li Şirketlerin Tek Amacı: İstihbarat Sağlamak

Dünyaya Açılan Çin’li Şirketlerin Tek Amacı: İstihbarat Sağlamak


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/turkistannews.com/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Türkiye’nin etrafındaki ülkelerle son dönemde oldukça iyi ilişkiler kuran Çin, son olarak Irak’ta okul inşaatlarının yapımını üstlendi.

Irak Hükümeti, Çin ile ülke genelinde okul inşası için 15 sözleşme imzaladı. Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi’nin ofisinden yapılan yazılı açıklamada, sözleşmelere ilişkin bilgi verilirken anlaşmalar Power China Şirketi ve Sinotek şirketleriyle yapıldı. Anlaşmaya göre Irak’ta bin okul inşaatı yapılacak. Şirketlerin, Çin’e istihbarat sağlamak ve ülkeleri kendilerine ekonomik olarak bağlamak amacıyla faaliyet yürüttüğü bilinirken, Çin’in yaptığı hamlelerle Türkiye’nin etrafını kuşatmaya aldığı gözüküyor.

“ŞİRKETLERİN TEMEL AMACI ÇİN’E İSTİHBARAT SAĞLAMAK”

Doğu Türkistan Vakfı Genel Sekreteri Abdullah Oğuz, “Irak Hükümetinin, Power China şirketiyle 679, Sinotek ile 321 adet olmak üzere toplam bin okul yapımını kapsayan 15 sözleşme imzaladı. Şimdi her şeyden önce şunu söylemek lazım. Şimdi bugün  itibarıyla artık özellikle yurtdışında faaliyet gösteren büyük firmalar bazında bakıldığı zaman özel sektör, özel şirket diye bir şey yoktur, bu tamamıyla vizyondur. Çin’in yurtdışında ve yurtçinde faaliyet gösteren büyük çaplı küresel şirketlerin tamamı Çin devletinin güdümünde istihbarat sağlayan ve güç sağlayan mekanizmalar halinde çalışırlar. Bunların temel amacı bugün itibarıyla artık ticaretten ziyade Çin devletinin menfaatlerinin propagandasını yapmak ve gittiği ülkeleri ekonomik olarak kuşatarak  ülkeleri Çin’e bağımlı uydu devletleri haline getirmektir” dedi.

“BÜTÜN MÜSLÜMAN ÜLKELERİ UYARIYORUZ”

Çin’in bu politikasını 40 yıldan beri ilmek ilmek dokuduğunu belirten Oğuz, “Çin, bugün itibarıyla Orta Asya’da, özellikle Pakistan’da, Afrika’da, Sri Lanka’da ve İran üzerinde imzalamış olduğu antlaşmalarla yavaş yavaş Türkiye’nin etrafını da kuşatmış oluyor. Dolayısıyla bu hareketler Çin’in uzun yıllardan beri yapmış olduğu ülkeleri ekonomik olarak borçlandırarak, ekonomik olarak ele geçirerek, ekonomik menfaatlerle devletleri ve sistemleri kendine bağlı hale getirerek dünyada hegemonya düzen kurma politikasını oluşturuyor. Bu, Çin’in Doğu Türkistan’da yapmış olduğu soykırımları veya diğer suçları örtbaş etmek için kullandığı bir metottur. Bütün Müslüman ülkeleri uyarıyoruz. Türkiye’yi, Irak’ı, İran’ı, Suriye’yi, Pakistan’ı uyarıyoruz. Çin’in yumuşak diline, ipeğine kanmayın” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Uygur kadınlara Çin'lilerle Zorunlu Nikah başlıklı makalemizde china news, Çin ve Doğu Türkistan hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Türkistan News Editör

Ayrıca Kontrol Et

Uygur kadınlara Çin’lilerle Zorunlu Nikah


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/turkistannews.com/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Çin İşgali altındaki Doğu Türkistan’da Uygur Türkleri Soykırım ve Asimilasyona uğruyor. Çin Abilerini, babalarını ve …