Ev / Çin ve Dünya / Sahte Doğu Türkistan Cumhurbaşkanlığı Çetesi

Sahte Doğu Türkistan Cumhurbaşkanlığı Çetesi

Türkiye’de Doğu Türkistan Cumhurbaşanı olmak isteyen bir çete İstanbul Sefaköy’de kiraladıkları düğün salonunda sözüm ona 40 kişi ile Doğu Türkistan Cumhurbaşkanlığı seçimi yaptı. Seçimde tek aday çete üyeleriydi. Kendileri çaldı, kendileri söyledi. Plastik leğenler Oy sandığı yapıldı, leğenlere tek aday için oy verildi. Oylama öncesi Uygurları salona çekebilmek için hediye ve yemek sözü verildi.

Toplantıyı organize eden çete tek aday kendileriydi. Üyeler teker teker kendilerini Cumhurbaşkanı, Cumhurbaşkan Yardımcısı ve milletvekili bakan ilan ettiler ve Organize suç çetesi Türkiye’deki oyunlarına böylece başladılar. Köşeye sıkıştıklarında ise seçilmiş Cumhurbaşkanı diye bağırıp sıkıştıkları köşeden kurtulmaya çalıştılar.

Sahte Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı Çetesinin başını kendini Cumhurbaşkanı ilan eden Abdulveli Buğrahan Osman sahte ismini kullanan Aji Abuduwaili ile beraber, Osmanlı Seferberlik Halk Hareketi Genel Başkan Yardımcısı Eyüp Özbek ve Güney Türkistan Gençlik Kolları Başkanı Seyid Sadat (Said Hasiullah Sadat) çekiyor.

Çete üyeleri Türkiye’de ki STK’lara ve Siyasilere operasyon çekiyor ve bütün sahte faaliyetlerinde, dolandırıcılık, para toplama, kurum ziyaretlerini hep beraber yapıyorlardı. Osmanlı Seferberlik Halk Hareketi Genel Başkan Yardımcısı Eyüp Özbek kendisini Cumhurbaşkanı yardımcısı ilan etti ve dolandırıcılık çetesi siyasi partilere STK’lara Kamu Kurumlarına bu ünvanla gittiler. Kemal Kılıçdaroğlundan, Meral Akşener’e, Devlet Bahçeliden, Savcı Sayan’a kadar bu ünvanlarla ziyaretlerde bulundular.

Ziyaretlerinde çektikleri fotoğraflarla Uygur Türklerine ve Derneklere gzde gösterisi yaptılar, vatandaşlıktan, ikamet almaya, hastane işlerinden yardım yapmaya ve hatta hapisten kurtarmaya kadar vaatlerde bulunup para topladılar.

Çetenin başı Aji Abuduwaili isimli sahtekar sırasıyla Doğu Türkistan Dünya Uygur Türkleri Sosyal Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı, Doğu Türkistan Başbakanı, Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı olarak ünvanlara büründü.

Tüzel varlığı 1949’da son bulan Doğu Türkistan Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanı olduğunu söyleyerek çeşitli ortamlarda konuşmalar yapan Abdulveli Buğrahan Osman sahte ismini kullanan dolandırıcı, siyasetçilerle fotoğraflar çektiriyor, “Doğu Türkistan Cumhuriyeti” adına bakanlık, meclis başkanlığı, büyükelçilik, milletvekili gibi unvanlar ve mazbatalar dağıtıyordu. Bu ziyaretlerinde Osmanlı Seferberlik Halk Hareketi Genel Başkan Yardımcısı Eyüp Özbek Cumhurbaşkanı yardımcısı sıfatı ile ve Güney Türkistan Gençlik Kolları Başkanı Seyid Sadat (Said Hasiullah Sadat) yanında yer alıyorlardı.

İŞTE O ÇETENİN DÜZMECE SEÇİMİNDEN KARELER

Tek adaylı düzemece seçimi kendileri düzenledi, sandıkları kendileri koydu, kendileri saydı, kendileri ilan etti, kendileri çaldı, kendileri söyledi…

Hakkında Türkistan News Editör

Ayrıca Kontrol Et

Pakistan 14 Uygur Öğrenciyi Çin’e İade Etti: Çin Öğrencileri Sınırda Katletti

Times of India’nın haberine göre Pakistan güvenlik güçleri 14 Müslüman Uygur Türkü öğrenciyi “terörist oldukları …