Ev / DoğuTürkistan / Türkistan İslam Partisi İstanbul Yapılanmasından Uygur Türklerinin Evlerine Baskın

Türkistan İslam Partisi İstanbul Yapılanmasından Uygur Türklerinin Evlerine Baskın


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/turkistannews.com/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Terör Örgütü Türkistan İslam Partisi İstanbul yapılanması İstanbul’da Uygur Türklerinin evlerini basıp dövüyor, kaldırıyor ve kaybediyor. Bu konu daha önce ciddi iddialarla haberlere yansımış ve haber ajansımızda da yayınlamıştık. Türkistan İslam Partisin’den bir ev baskını daha.

Türkistan İslam Partisi sorumlularından Seyfullah Haci Kod Adlı şahıs öncülüğünde toplanan Örgüt İstanbul Sefaköy’de Nurmamet isimli Uygur Türkünü arayarak konuşmak istediklerini belirtmiş ve adres istemiş. Kendilerine verilen adrese yanında 3 adamı ile beraber giden Seyfullah Haci kod isimli şahıs Nurmamet isimli şahsa ”Neden Bana Putperest Diyorsun” diyerek cevabı almadan Uygur Türkünü 4 kişi dövmüş ve etraftan polis çağırmak isteyen Türk vatandaşlarını Nurmamet isimli şahıs durdurarak ihtiyaç yok diyerek olayın polise intikal etmesini engellemiş.

Nurmamet isimli Uygur Türkü Türkistan İslam Partisinden yediği dayağı sosyal medya platformu Facebook’dan şu sözlerle duyurdu :

Doğruyu söylersen dövülürsün
Türkistan İslam Partisi liderlerinden Seyfullah Hacı bugün aradı ve “Seninle görüşeceğim Nurmamet” dedi. Adresi gönderdim ve bekledim. Bir süre sonra yanında üç adamla geldi ve dedi ki:
Beni tanıyor musunuz Söz konusu.
“Seni tanıyorum Seyfullah Hacı” dedim.
Neden bana putperest diyorsun? dedi
Ben: Şeyh Albani, Şeyh Bin Baz gibi alimlerin şerefine ibadet ettiklerine dair fetva var. dedim. Fetvayı Gösteremeden beni dövdüler.

Türkistan İslam Partisi Çetesi geçtiğimiz yıl Uygur Türklerinin paralarını gasp ederken yakalanmış ve çetenin 4 üyesi halen gasp suçundan cezaevinde bulunuyor.

TÜRKİSTAN İSLAM PARTİSİNİN EV BASKINI YAPMASINA SEBEP GÖSTERİLEN VİDEO’DA TİP YÖNETİCİSİ SEYFULLAH HACI İSİMLİ ŞAHIS DOĞU TÜRKİSTAN MARŞINDA KIYAM EDİYOR

SÖZ KONUSU SOSYAL MEDYA PLATFORMUNDAKİ PAYLAŞIM
AYNI ŞAHISIN ÜZERİNDE TÜRKİYE’DE 5 KİŞİNİN KAFASINI KESTİĞİ İDDİASI VARDI

VİDEODAKİ İTİRAFTA TÜRKİSTAN İSLAM PARTİSİ’NİN TÜRKİYE’DE İŞLEDİĞİ SUÇLAR VE 5 KİŞİNİN KAFASINI KESTİĞİ İTİRAFLARI VARDI : Mağdur videodaki itirafında ; İsmini açıklamaktan korkmuş ve Türkistan İslam Partisi’nin Türkiye’de mafyalaşmış yapısının suçları kısaca bu şekilde 1 – 5 Kişinin kafasını kesip öldürdüğü. 2 – Çocuklarını DAEŞ’e götürdüğü. 3- Uygur Türklerinin zenginlerinin parasını çaldığını ve Gasp ettiğini 4 – Kendisini 8 kişi bir evde alıkoyduğunu 5000 dolarını gasp ettiklerini 5- Bir Uygur Türkünü silahla yaralayıp 65.000 dolar parasını aldığını. 6- Zeytinburnu’nda bir Uygur’un 4 kilo altınlarını çaldıklarını. 7- 5 Senedir Uygurları Gasp, hırsızlık, cinayet, adam kaçırma, tehdit ve şantaj yaptıklarını. 8- Cuma Aksu’nun oğlu Abdurrahman’ın kafasını kestiklerini. 9- Zeytinburnu Ulu Cami’nin yanında Emlakçılık yapan Yusuf isimli Uygur’ın kafasını kestiklerini 10- Parası olan Uygurların parasını çaldıklarını. 11- Mettohta Mollam’ı Öldürüp kaybettiler 12- Hafız Olan 16 yaşında bir çocuk var Abdulvahap Abdulvaris onu öldürdüler. 13- Abdurrahman isimli bir kişininde onlar tarafından kaybedildiğini 14- Mağdur Uygurları Eşlerini, çocuklarını Öldürmekle tehdit ediyorlar. 15- Parası olan Zengin dört uygur Arabistan’a kaçtı 16- Arabistana kaçan Uygurların birinin 500.000 dolar parasını gasp ettiler. 17- Arabistana kaçan Uygurların birinin 200.000 dolar parasını gasp ettiler. Türkistan İslam Derneği’de bir açıklamasında Türkistan İslam Partisi tarafından tehdit edildiğini belirtmiş ve Türkiye’de mafyalaşmış bu örgütün isimlerini açıklamıştı. Dernek açıklamasında ; Bizlere birşey olursa sorumlular: 1 – Nur Muhammed ABAD (TC:19119156474) 2 – Muhammed SALİH (TC:21665831518) 3 – Erkin EZİZİ (Dünya Mazlumları ve Muhacirleri Derneği Kurucusu) olarak Türkistan İslam Partisi Türkiye içindeki Cinayet ve Hırsızlık çetesinin yöneticilerini teşhir etmiş. Sefaköy’deki Uygur Türklerinin işlettiği Emin Lokantası’ndan bu kaçırma ve cinayet lerin yönetildiğini işaret etmişti. Dernek açıklamasının devamında vermiş olduğu isimler arasında Bu videoda da zikredilen Abdurrahman Gazi ve Seyfullah ismi ile dolaşan Nur Muhammed Abad olduğunu da belirtmişti. yine bu videoda zikredilen 4 kilo altını çaldılar ikisi yakalandı dediği kişilerden biri dernek açıklamasında Abbas kod ismini kullanan Tursun Aydın’ı da işaret etmişti. Dernek Bu çetenin başı olarak Türkistan İslam Partisi CIA ve DAEŞ İşbirlikçi Hain Lideri İbrahim Mansur olduğunu belirtmişti.

Bir önceki yazımız olan Türkistan İslam Partisi ; Biz ABD ve Batı'ya Düşman Değiliz ! başlıklı makalemizde Ebu Ömer Türkistani, Hain lideri ve Türkistan İslam Partisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Türkistan News Editör

Ayrıca Kontrol Et

Dünyaya Açılan Çin’li Şirketlerin Tek Amacı: İstihbarat Sağlamak


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/turkistannews.com/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Türkiye’nin etrafındaki ülkelerle son dönemde oldukça iyi ilişkiler kuran Çin, son olarak Irak’ta okul inşaatlarının …