Ev / Çin ve Dünya / Çin, Hong Kong’da ki askeri konvoyu için ‘Rutin Rotasyon’ dedi

Çin, Hong Kong’da ki askeri konvoyu için ‘Rutin Rotasyon’ dedi


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/turkistannews.com/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Çin’in Hong Kong’da planlanan protesto yürüyüşü öncesinde bölge garnizonundaki askerlerde rotasyona gitmesi ‘Pekin bölgede bir şeylere mi hazırlanıyor?’ sorularına neden oldu.

Devlet medyası ise askeri hareketliliğin rutin bir uygulama olduğu ve takvimin çok önceden bilindiğini yazdı. Rotasyonun rutin olmasına rağmen zamanlaması 1997 yılında İngiliz idaresinden Çin’e geçen özel yönetim bölgesinde gereginlik yarattı.

Resmi haber ajansı Xinhua’ya göre Garnizon komutanlığı, Çin ordusunun Hong Kong’un refahı ve istikrarını sağlamaya daha fazla katkıda bulunacağını belirtti. Ajansa göre rutin rotasyon hava, kara ve deniz kuvvetlerini kapsadı. Xinhua ve People’s Daily gazetesinin yayınladığı görüntülerde zırhlı personel taşıyıcılarından oluşan bir konvoyun Hong Kong’a giriş yaptığı görülüyor.

Gözlemcilere göre Hong Kong Garnizonu’nda 8 ila 10 bin asker bulunuyor.

Çin, Hong Kong’da üç aydır devam eden sokak gösterilerini kınayarak Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’yi iç işlerine karışmakla suçlamıştı.

Şu ana kadar o yönde bir adım atmasa da Pekin yönetimi sık sık gösterilere güç kullanarak müdahale edebileceği sinyalini veriyor.

Çin ordusundan geçen seneki değişim sırasında yapılan açıklamada garnizondaki asker sayısının değişmediği vurgulanmıştı. Bu seneki açıklamada ise böyle bir ifade yer almadı.

Bir önceki yazımız olan Ticaret Savaşları, ABD ve Çin’le beraber dünya piyasalarını etkiledi. başlıklı makalemizde ABD, Çin ve Dünya hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Türkistan News Editör

Ayrıca Kontrol Et

Türkistan İslam Partisi ; Biz ABD ve Batı’ya Düşman Değiliz !


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/turkistannews.com/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
İdlib’de yaşayan Doğu Türkistan İslami Hareketi liderinin takma adı olan Ebu Ömer el-Türkistani Al-Monitor’a şöyle …