Ev / ABD-CIA / El Kaide Şura Üyesi Abdulhak’ın Şeriat Mahkemesinde Kaçtığı Belgelendi.

El Kaide Şura Üyesi Abdulhak’ın Şeriat Mahkemesinde Kaçtığı Belgelendi.

El Kaide Şura Üyesi ve Türkistan İslam Partisi Bölücülerinin Emiri Abdulhak Lamolla’nın suç ortağı İbrahim Mansur ve Ekibi ile beraber Suriye’deki Şeriat Mahkemesine çağrıldığı ve Mahkemeden Kaçtığı icabet etmediği Türkistan İslam Partisi Türkçe Teşkilat Merkezi Tarafından Belgelendi.

El Kaide Şurası Bu güne kadar Şeriat Mahkemesi talebi ile ilgili sessizliğini koruyor. El Kaide Lideri Eymen Ez Zevahiri Şura Üyesinin Suriye Şeriat Mahkemesinde teslim edileceğini bildiren bir açıklamayı bu güne kadar yapmadı.

Eymen Ez Zevahiri’nin yayınladığı ses kaydında ”Uygur Mücahitler Arap Baharının Seyrini Değiştirecek” diyerek öve öve bitiremediği Uygur Mücahitleri ve Türkistan İslam Partisi 2018 yılından bu güne kadar Şeriat Mahkemesinden Kaçıyor.

2018 Yılında Suriye’de Türkistan İslam Partisi Şurasında İbrahim Mansur’un yüzüne Şeriat Mahkemesi daveti ve suçlamaların söylenmesine rağmen tutuklama yapılmadığından Şuranın diğer oturumu yapılmadan gizlice Suriye’den kaçan ve Amerika ve DAEŞ ile olan işbirliğine Suriye dışında devam eden İbrahim Mansur bütün davet ve çağrılara icabet etmeyerek küfür yolunda ilerledi.

5 ve 6 Şubat 2020 tarihinde Türkistan İslam Partisi Bölücü Lideri ve El Kaide Şura Üyesi Abdulhak Lamolla, Haci ismini kullanan şahısın telefonu üzerinden İbrahim Mansur’un suç ortağı olduğu yüzüne söylenmiş ve Suriye’deki Şeriat Mahkemesine çağrıldığı gibi Telegram adresi üzerinden kendisine İbrahim Mansur’un suç ortağı olduğu tekrar hatırlatılmıştır.

Abdulhak’a alenen yazılan hatta : ” Vallahi sizinde İbrahim ile beraber Şeriat Mahkemesinde şu işlerin haberini anlatmanız gerek. Bu dünyada olmazsa ahiretde bunların hesabını vermek gerek” denilerek şerren davet tarafına ulaştırılmıştır.

El Kaide Lideri Eymen Ez Zevahiri’nin şura üyesi Abdulhak Lamolla’ya ve suç ortağı İbrahim Mansur’a ŞERREN Davet yapılmış olup Şeriat Mahkemesinden kaçan hükmündelerdir.

5 ve 6 Şubat 2020 Tarihinde Telegram Adresi üzerinden ve evvelki tarihlerde direk telefon ile konuşularak davetin ulaştırıldığı Abdulhak Lamolla Şeriat Mahkemesinden kaçmak için 03.05.2020 tarihinde Türkistan İslam Partisi Türkçe Teşkilat Biriminin atıldığını belirten beyanat yayınladı ve Şeriat Mahkemesi ile hüküm verilmemesi için Beyanatın arkasına sığındı.

El Kaide Lideri Eymen Ez Zevahiri’ye sesleniyoruz.

Eyy Zevahiri, Şura üyeniz Abdulhak’ı derhal Suriye’deki Şeriat Mahkemesine teslim edin.

Aksi Halde El Kaide Şeriat Mahkemesine Karşı Gelmiş ve Mahkeme Kurulmaması için Şura Üyesini korumuş durumda olacaktır.

Türkistan İslam Partisi Bölücülerinin Emiri Abdulhak’ın ŞERİAT MAHKEMESİ DAVETİNDEN SONRA YAYINLADIĞI BEYANAT.

İbrahim Mansur ve Abdulhak La-Molla’nın Şeriat Mahkemesine taşınan Suçları…

1 – DAEŞ Haricileri ile beraber faaliyet yürütmek

2 – Amerikan İstihbaratı CIA’in emrine girmek

3 – Abdullah Mansur’a tuzak kurularak ABD’ye esir düşmedeki rolleri

4 – Şehitlerin kanları ile alınan Ebu Zuhur Havalimanı İbrahim Mansur komutasında iken 2018 yılında Astana zirvesinde Esad’a verilme kararı çıkmasındaki şüpheler.

5 – ABD projesini Türkistan Cihadı gibi göstererek Uygurları 60 km’lik Wakhan koridorunda sıkıştırmak ve Çin-ABD restleşmesinde Uygur Türklerini ABD tarafında masaya sürmek.

6 – Taliban’a biat etmişken, Taliban ile savaşan DAEŞ’i Afganistan’a taşıyarak. Taliban ile Biat’ı tek taraflı haber vermeden gizlice bozmak. İHANET

7 – Bedahşan’da ki Taliban-DAEŞ savaşına DAEŞ savaşçılarını desteklemek.

8 – Türkistan İslam Partisi Askeri Şurasını yok sayarak. Cemaat adına 2 kişilik Beyanatlar yayınlamak.

9 – Amerikan İstihbaratına hizmet eden Dünya Mazlumları ve Muhacirleri Derneği, Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti, Dünya Uygur Kurultayı ve Doğu Türkistan (Z)Alimleri Birliği, Doğu Türkistan Maarif Derneği’ne güvence vererek Türkistan İslam Partisi ve DAEŞ Adına Faaliyet Yürütmesine izin vermek.

10 – Beyanat yayınlayarak Uygur Türklerini, Türkistan İslam Partisi Komutanlarını, Kadılarını, Şerri Alimlerini tehdit etmek.

11 – TİP Afganistan Şubesine kendi adamlarını ön saflara yerleştirerek Cemaati ele geçirmeye çalışmak.

12 – Türkistan İslam Partisi’ni Amerika’da Beyaz Saray’da kurulan Doğu Türkistan Sürgün Hükümetinin ve bunların şahsında Dünya Mazlumları ve Muhacirleri Derneği Erkin Ezizi emrine vererek Görüşmelere kendi adına göndermek.

13 – Türkistan İslam Partisi Askeri Şurasını yetkisiz bırakmak ve tek başına karar alarak yayınlamak.

14 – Taliban ile savaş halinde bulunan Tahir Can cemaati ismi ile anılan Cemaat ile beraber hareket etmek. ( Taliban, Tahir Can cemaatini Afganistan’da bitirmiş ve Özbeklerin Afganistan’da ki Mücahitlerini dağıtmıştır. )

15 – Tahircan ve DAEŞ ile birlikte Taliban’a karşı saf tutan İbrahim Mansur ve Abdulhak La-Molla Uygur Türklerinin Afganistan’daki 30 yıllık alt yapısını Uygur Türklerini bitmeye doğru sürüklemek.

16 – Doğu Türkistan Cihadı bizim elimizde diyerek, Uygur Türklerini Çin’e karşı faaliyet yapmalarını engellemek.

CIA TARAFINDAN KURULAN HÜKÜMET – TÜRKİSTAN İSLAM PARTİSİ BİZİM ASKERLERİMİZ
CIA TARAFINDAN KURULAN HÜKÜMET – TİP İLE BERABERİZ, KOMUTANLARLA GÖRÜŞÜYORUZ ELİMİZDE SES KAYITLARI VAR
AÇIKTAN ŞERİAT MAHKEMESİ TALEBİ… RÖPORTAJ …

İLGİLİ HABERLER…

http://www.doguturkistanbulteni.net/category/abd-cia/

Röportaj : Türkistan İslam Partisi Türkçe Teşkilat Merkezi

Muhabir : Ferganali YAKUP

Hakkında Türkistan News Editör

Ayrıca Kontrol Et

TİP Hain Lideri İbrahim Mansur İzmir’de Sahte Kimlikle Vatandaşlık Almak için Başvuru Yaparken Yakalanmış

Türkistan İslam Partisi, Hain Lideri İbrahim Mansur İzmir Nüfus İdaresinde Sahte Kimlikle Vatandaşlık Almak için …