Ev / Çin ve Dünya / Kendisini Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı olarak tanıtan Abdulvali Buğrahan Osman şarlatan çıktı!

Kendisini Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı olarak tanıtan Abdulvali Buğrahan Osman şarlatan çıktı!

Kendisini Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı olarak tanıtan Abdulvali Buğrahan Osman adındaki şahıs şarlatan çıktı. Şahıs sahte isim kullandığı gerçek adının Aji Abuduvaili olduğu ortaya çıktı.

Haberasi’nin muhabiri Çağlar Ertürk’ün İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum İlişkiler Genel Müdürlüğüne yaptığı başvurunun sonucu şok bir gerçeği ortaya çıkardı.

Bu sonuçta kendisini Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı olarak tanıtan Abdulvali Buğrahan Osman sahte ismini de kullanan şahsın yalan söylediği ortaya çıktı.

Kendisini Doğu Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı olarak tanıtan Abdulvali Buğrahan için sosyal medyada bu paylaşımların yapıldığı görüldü: Araştırma yapmadan haber yapan Kanal 34 ve Cumhurbaşkanı olarak stüdyo da ağarlayan Murat Marap ile yapılan röportajı yorumsuz sunuyoruz…

MURAT MARAP İLE GÜNDEM ÖZEL / DOĞU TURKİSTAN CUMHURBAŞKANI ABDULVALİ BUĞRAHAN OSMAN

“Basın muhabirimiz Sayın Çağlar Ertürk Masum insanların hakkını Savunmak için yapmış olduğu araştırmalar sonucunda İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum ilişkiler Genel Müdürlüğüne Yapmış Olduğu Başvuru sonucunda Doğu Türkistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Türkiye Temsilciliği Kuruluşunun ve Kendini Cumhurbaşkanı Olarak Tanıtan Sahtekar Dolandırıcı olan Abdulvali Buğrahan Osman adındaki Şahsın resmiyetinin olmadığı sonuçlanmıştır.

Hak Hukuk Adalet kazandı Tüm Kamuoyuna saygıyla Duyurulur.”

Cumhurbaşkanı olduğunu iddia eden Abdulveli Buğrahan Osman Sahte ismini kullandığı ve gerçek adının Aji Abuduvaili olduğu ve Türkiye’de yaşayan Uygur Türklerini DAEŞ diyerek sahte ihbarlarla yakalattığı ve Çin istihbaratına teslim ederek Çin’e gönderilmesi için çalıştığı bir avukatın ifadeleri ile ortaya çıkmış ve haberleri de yayınlanmıştı… İşte Mağdur Uygur Türklerinin avukatının ifadesi…

MAĞDUR UYGURLARIN AVUKATININ İFADESİ

Kaynak : https://www.habererk.com/gundem/kendisini-dogu-turkistan-cumhurbaskani-olarak-tanitan-abdulvali-bugrahan-h151214.html

İLGİLİ HABERLER

Bir önceki yazımız olan Uygur Türkleri için 40 dilde dünyaya çağrı başlıklı makalemizde china news, Çin Haberleri ve Doğu Türkistan hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Türkistan News Editör

Ayrıca Kontrol Et

Uygur Türkleri için 40 dilde dünyaya çağrı

Çocuk Vakfı, Dünya Çocuk Elçiliği ve Dünya Doğu Türkistan Dayanışması, Çin’in Doğu Türkistan’daki Uygur Türklerine …