Ev / Çin ve Dünya / Dil bilmeyen Uygur’a Avukatsız ”Kendi isteğimle Çin’e gitmek istiyorum” tutanağı

Dil bilmeyen Uygur’a Avukatsız ”Kendi isteğimle Çin’e gitmek istiyorum” tutanağı

Zeytinburnu’nda asılsız ihbarlarla 19 Kasım’da Gözaltına alınan Abdugani Tohti isimli Uygur Türkü Tutuklanarak İstanbul’daki Binkılıç Geri Gönderme Merkezinde Çin’e iade işlemleri için teslim edildi. Abdugani Tohti’nin Türkçe bilmediği ve Avukat ile görüştürülmeden kendi isteğimle Çin’e gitmek istiyorum diye tutanak imzalatıldığı öğrenildi.

19 Kasım’da Zeytinburnu’nda haksız olarak Çin’in talimatı ile Tutuklanan ve Türkçe bilmeyen Abdulgani Tohti’ye Çevirmensiz ve Avukatsız bir şekilde ”Kendi isteğimle Çin’e gitmek istiyorum” diye imza attırılmasını kınıyoruz. Bu ifadeyi hazırlayan ve o gün nöbetçi bütün Amir ve ifade almakla, avukat çağırmakla, çevirmen bulundurmakla, zorunda olan bütün memurlar Abdulgani Tohti’ye yapılan bu zulümden sorumludur.

Hiç bir insan şunu diyebilir mi ? ”Ben Uygur Türküyüm, Türkçe bilmiyorum, Avukata ve Çevirmene ihtiyacım yok. Kendi isteğimle Çin’e gitmek istiyorum. Çin’in İşgal ettiği ana vatanım Doğu Türkistan’daki Soykırım Kamplarına gönderilmem hiç önemli değil. Organlarımın kendini islama nispet eden kişilere ”Helal Organ” olarak satılması da önemli değil. İşkence ve zulümle öldürülmemin de hiç bir sakıncası yok. Ölmek ve Çin’in Soykırım kamplarında öldürdüğü Ailemin, arkadaşlarımın, komşularımın, beraber çalıştığım iş arkadaşlarımın, iş giderken bindiğim arabadaki yol arkadaşlarımın, mahale bakkalımın, fırıncımın ve her şeyden önemlisi çocuklarımın yanına gitmek istiyorum. Benim onların yanlarına gitmem ancak ÖLDÜRÜLMEMLE MÜMKÜNDÜR.

Akrabalarına Vatandaşlık alıp Uygur Türklerinin menfaatlerini savunuyoruz diye Doğu Türkistan Dernek ve Vakıf açan ve Abdulgani Tohti’ye yapılan bu zulme sessiz kalan Vatandaşlıklarını garantiye alan ve hiçbir zaman Uygur Türkleri Çin’e teslim edilirken dernek faliyetleri akıllarına gelmeyen Doğu Türkistan STK’larını kınıyoruz…

Allah azze ve celle’nin laneti Uygur Türklerine zulmedilirken susanların üzerine olsun. Allah’ın laneti Uygur Türkleri Soykırıma uğrarken Soykırımcı Çin’e kardeşini verenlerin üzerine olsun. Amin…

Türkiye’nin Çin’e Teslim ettiği Uygur Türkleri Avukat Mehmet Okutan’ın İfadesi

AKRABALARINA VATANDAŞLIK ALIP SUSAN DOĞU TÜRKİSTAN MAARİF DERNEĞİ – İTİRAF

Hakkında Türkistan News Editör

Ayrıca Kontrol Et

Pakistan 14 Uygur Öğrenciyi Çin’e İade Etti: Çin Öğrencileri Sınırda Katletti

Times of India’nın haberine göre Pakistan güvenlik güçleri 14 Müslüman Uygur Türkü öğrenciyi “terörist oldukları …