Ev / Çin ve Dünya / Çin Ajanı Uygur İhbarcı Abdulveli Buğrahan MHP Genel Merkezini mekan edinmiş Devlet Bahçeli ile fotoğraflarını kullanıyor

Çin Ajanı Uygur İhbarcı Abdulveli Buğrahan MHP Genel Merkezini mekan edinmiş Devlet Bahçeli ile fotoğraflarını kullanıyor

Ankara’da MHP’nin bağrınada Çin Ajanı Abdulveli Buğrahan MHP Genel Merkezi’ni Mekan eyledi. Yetmedi Genel Merkezin yanında Ofis kiraladı ve Uygur Türklerni bu Ofisten İhbar ederek G87 Uluslararası Terör Kodu konularak Çin’e iadelerinin önünü açmak için mücadele ediyor. Yanında kendisi gibi topladığı 3-5 kişi ile bu ihbarlarını yapan bu densizleri MHP Genel merkezi defetmek zorundadır.

Abdulveli Buğrahan Kod isimli Aji Abuduwaili isimli şahıs

MHP Genel Merkezi Milliyetçi duygularla kapısını araladığı insanları iyi tanımak zorundadır. MHP Genel Merkezinde boyboy fotoğraflar çekilen bu şahıs dışarıda MHP’nin adını kullanarak mazlum Uygur Türklerini tehdit etmektedir. Evlerini basıp hanelerine tecavüz etmektedir. Vatandaşlık vaadederek 3000’e yakın Uygur Türkünün bilgilerini toplayan Abdulveli Bugrahan ismini kullanan bu şahısın topladığı bilgleri Çin İstihbaratı ile paylaşılmasından Endişe duyuluyor.

Bu Konular Şahitli delil ispatlı olarak Avukat ve Mağdurların ifadesi ile beraber Resmi Belgelerle tescil edilmektedir.

Osman Turan, Abdulveli Bugrahan kod adlarınıda kullanan gerçek adı Aji Abuduwaili olan Uygur Kökenli şahısın ihbarları ile İstanbul Sefaköy ve Zeytinburnu’nda Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi tarafından bir dizi operasyonlar gerçekleştirilmişti. Aji Abuduwaili’nin bu İhbarları Çin İstihbaratı adına gerçekleştirdiği Uygur Diasiporası tarafından tespit edildi ve avukatları tarafından açıklamalar yapıldı.

Çin İstihbaratı adına çalıştığı iddia ediliyor!

Sahte ihbarları Çin İstihbaratı adına yaptığı düşünülen Aji Abuduwaili isimli şahsın ihbarları ile Uygur Türklerinin DAEŞ suçlaması ile Tayland ve Mısır örneğinde olduğu gibi toplu halde Çin Halk Cumhuriyetine teslim edilmesi ve iadelerin önü açılması hedefleniyordu.

Aji Abduwali, ihbarları Çin İstihbaratı adına yaptığını itiraf etmezse Uygur Türkleri DAEŞ İddiası ile Çin’e Teslim Edilebilir…Sahte ihbarları ile tutuklanan ve sicillleri kirlenen, Emniyet Müdürlüğünde ifade vermek zorunda kalan Uygurlar Çin’e teslim edilmekle ve Ulusllararası G87 Kodu konulması ile karşı karşıya. Bu ihbarlar sonucu Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığı alması engellenebilir ve bir ömür Mülteci olarak yaşamak zorunda kalabilirler.

Tutuklu Avukatı Savcılıktan Aji Abuduwaili’nin kaç Uygur Türkü hakkında ihbarda bulunduğunun araştırılması için çalışmalarını başlattıklarını bildirdi.

Aji Abuduwaili isimli Uygur Türkü bir süre önce 15 kadar Uygur Türkü etrafında toplayarak kendsini Doğu Türkistan’ın Cumhurbaşkanı ilan etmişti. İstanbul Sefaköy’de düğün salonu kiralayan şahıs hediye vereceğini söyleyerek 15 kadar Uygur Türkünü salona çağırmış ve onların desteği ile 15 kişinin Cumhurbaşkanı olduğunu iddia etmişti.

Aji Abuduwaili 2018 yılında Ankara‘da bir toplantıda Örgüt Yöneticisi olduğunu ilan etmiş ve hakkında hiçbir soruşturma açılmamıştı. Bilindiği gibi Türk Ceza Kanunlarına göre Örgüt Yöneticilik suçu işleyenler 15 yıl hapis ile cezalandırılmaktadır

YAKALANAN UYGUR TÜRKLERİNİN AVUKATININ AJİ ABDUWAİLİ HAKKINDAKİ İFADESİ
Abdulveli Buğrahan İsmin kullanan şahıs hakkında Uygur Türklerinin İfadesi.

Abdulveli Buğrahan İsmin kullanan şahıs hakkında Uygur Türklerinin Suçlamaları : 1 – Adana’da Uygur Türklerine yardım olarak verilen evleri Uygurlara para karşılığı sattı. 2- Uygur Türklerini DAEŞ diye ihbar ederek tutuklattı. 3 – Uygur Türkleri hapisten Kurtaracağını ifade ederek para toplayan. 4 – Kendisnin pisliklerini anlatanların evlerini basan (Videoda Polis Kamera Kayıtları mevcuttur.

İhbaları Abdulvali Buğrahan Kod adını da kullanan Aji Abuduwaili’nin yaptığı anlaşılmıştır

Türkistan NEWS / Haber Merkezi

Hakkında Türkistan News Editör

Ayrıca Kontrol Et

Pakistan 14 Uygur Öğrenciyi Çin’e İade Etti: Çin Öğrencileri Sınırda Katletti

Times of India’nın haberine göre Pakistan güvenlik güçleri 14 Müslüman Uygur Türkü öğrenciyi “terörist oldukları …