Ev / DoğuTürkistan / Türkistan İslam Partisi Şam Cihadına Hazırladığı Yeni Mücahitleri Bugün Acemi Birliğini Bitirdi ve Cepheye uğurlandı.

Türkistan İslam Partisi Şam Cihadına Hazırladığı Yeni Mücahitleri Bugün Acemi Birliğini Bitirdi ve Cepheye uğurlandı.

Suriye Cihadının ilk günlerinden bu günlere kadar Suriye’li Müslümanları yalnız bırakmayan ve küfre karşı Allah yolunda cihad eden Türkistan İslam Cemaati Şam Merkezi bugün yeni acemi askerlerinin askeri eğitiminin bitişini kutladı ve komutanlarının güzel bir konuşması ile Cihad Meydanlardaki siperlere Ribat ve Allah yolunda cihad için uğurlandılar.

Toplantının ardından görev yerleri bildirilen Askeri eğitim almış Mücahitler birkaç gün istirahatin ardından görev yerlerine gönderilecek.

Suriye ve Afanistan’da en çetin askeri eğitim ile eğitilen Uygur Mücahitler

  1. – Bir ay hafif ve ağır silah eğitiminde tabanca’dan, AK47, Pika, Döşeka, Şelaka, Zukik’a kadar silah eğitimini alıyor.
  2. – Bir ay ile 45 gün arasında süren Patlayıcı eğitimi alan Uygur Mücahitler
  3. – Yaklaşık bir ay da BM, Havan ve Çeşitli çaplarda Top eğitimi aldıktan sonra terhis olabiliyor

Yaklaşık 3 ay ile 4 ay arasında süren Askeri Eğitimler ağır ve zor şartlarda mücahitler sınanıyor. Uygur Türklerin değimi ile ‘’Muasker Bir Elek’’ Samimi gözüpek, atılgan ve çevik mücahitler burada komutanları tarafından gözlemleniyor.

Muaskerde gözlemlenen Mücahitlerin arasından Keskin Nişancı ve Taktika eğitimi ( Vur Kaç ve ani baskın ) için seçilen Mücahitler Terhis olamayıp

  • – 15 gün Keskin Nişancı ( Kannas ) eğitimi
  • – Taktika Eğitimi ( Ağır Pentatlon Alanı eğitimleri )

Eğitimine tabi tutulan Uygur Mücahitler Almış oldukları eğitimlere göre Birliklerine dağıtılıyorlar.

Türkistan İslam Partisinin yayınlamış olduğu video’da ki Tarih Mayıs 2020 olarak yayınlandı. Bu gün Mayıs Ayının ilk günü ve Sosyal Medya’da ilgi çeken video’dan Kareler…

Ferganali YAKUP

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Bir önceki yazımız olan RABİA KADİR; Dünya Uygur Kurultayı İçindeki Hainler ve Türkistan İslam Partisi Beraber Çalışıyor. başlıklı makalemizde Abdulhak, Doğu Türkistan ve Hidayetullah Oğuzhan hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında mgwaktue

Ayrıca Kontrol Et

Uygurlu kadınlar; yasak çocukların sakıncalı anneleri

Çin, Doğu Türkistan’da üç çocuktan fazlasına izin vermediğinden doğum için Türkiye’ye gelen Uygur kadınlar bir …