Ev / ABD-CIA / Amerika Wakhan Koridoru Bedahşan’a Türkistan islam Partisi Bölücü Komutanını Atadı

Amerika Wakhan Koridoru Bedahşan’a Türkistan islam Partisi Bölücü Komutanını Atadı

Amerika Wakhan Koridoruna atadığı komutanı İbrahim Mansur’un duyurusunu Türkistan İslam Partisi Bölücülerinin Emiri Abdulhak La-Molla’nın Mühürlediği Beyanat ile duyurdu.

Beyanat’da Türkistan İslam Partisi Mücahitlerini tehdit etmeyi unutmayan bölücüler, Wakhan Koridoruna atanan İbrahim Mansur’a karşı birleşme olduğu zaman sert bir şekilde cezalandıracaklarını söyleyerek Amerika’ya itaat yolunda sabit olduklarını ifade ettiler.

2018 yılında Türkistan İslam Partisi Bölücülerinden İbrahim Mansur’un TİP şurasında Şeriat Mahkemesi Talebi yüzüne okunduktan sonra Suriye’de Şeriat mahemesinden kaçarak çıkan İbrahim Mansur, ABD ile olan ilişkileri tamamen ortaya çıkmış ve bir çok haber sitesinde ümmete yapılan bu ihanet yer almıştı.

Amerika’nın Beyaz Sarayında CIA tarafından kurulan DOğu Türkistan Sürgün Hükümeti Türkiye’nin Başkenti Ankara’da toplantı yapmış ve Türkistan İslam Partisini yönettiklerini kendilerinin askerleri olduklarını söylemiş ve daha da ileri giderek Türkistan İslam Partisi Komutanlarının ses kayıtlarının elinde olduğunu açıklamıştı.

TİP Türkçe Teşkilat Biriminde yapılan açıklama ile her ne kadar Doğu Türkistan Sürgün Hükümetinin açıklamaları yalanlansada, Türkistan İslam Partisi Bölücü Emirleri Abdulhak La-Molla ve İbrahim Mansur tarafından yayınlanan TİP resmi beyanatı ile Sürgün Hükümeti Resmen doğrulanmıştı.

TİP bölücüleri daha sonra Şeriat mahkemesinden kaçmakla kalmayıp kendilerini Şeriat Mahemesine götüren TİP Türkçe Teşkilat Biriminin TİP’den alındığını bildiren Beyanat ile Sürgün Hükümetine tam destek vermiş ve Şeriat Mahkkemesinden Beyanat ile kurtulmaya çalışmıştı.

Türkistan İslam Partisi içerisindeki Şeriat Talebine cevap veremeyen Bölücüler bu kez 3. bir beyanat ile Türkistan İslam Partisi Bölücü Başı Abdulhak La-Molla mühürünü taşıyan Beyanat ile İbrahim Mansur resmen Wakhan Koridoru (Bedahşan) sorumlusu olduğu ilan edildi.

Amerika 2015 yılından bu güne kadar Uygur Türklerine Doğu Türkistan vaadinde bulunarak Wakhan Koridoruna DAEŞ ile beraber götürmeye çalışıyor ve ÇİN-ABD düşmanlığına karşı DAEŞ ve TİP Bölücülerini Çin’e karşı müzakere masasında koz olarak masaya sürüyor.

Amerika’da kurulan Beyaz Saray’da masası olan Doğu Türkistan’lı Aktivist Dünya Uygur Kurultayı Başkanlığını 15 yıla yakın yapmış Rabia Kadir’in itirafları ile de Türkistan İslam Partisi Bölücüleri Abdulhak La-Molla ve İbrahim Mansur‘un Amerika ile bağlantısı ayrıca tescillenmişti.

ABD WAKHAN KORİDORU PROJESİ

Amerika’nın Wakhan Koridoru Projesinin temelleri 2015 yılında Türkistan İslam Partisi Bölücüleri Abdulhak La-Molla ve İbrahim Mansur tarafından atıldı.

Türkistan İslam Partisi askerleri DAEŞ’e kaydırılmaya ve DAEŞ’deki Uygur Türklerinin sayıları İbrahim Mansur tarafından arttırılmak için her bölücü eylem yapıldı ve ABD’nin alt yapısı kullanılarak TİP’e katılmaya çalışan Uygur Türkleri Türkmendağı üzerinden DAEŞ’e götürüldü.

Uygur Türklerine Doğu Türkistan topraklarını vaad eden ve Doğu Türkistan’daki yer altı kaynakları karşılığı TİP Bölücülerine Silah ve Para veren ABD, DAEŞ ile beraber TİP Bölücülerinin Türkistan İslam Partisi’nden kandırarak kopardığı Uygur Türklerini Afganistan Çin hududundaki Bedahşan’da ki Wakhan Koridoruna taşıyor.

(Beyanatlar Haberimizin altındadır. CIA Mühürü Beyanatın arkasında ABD’nin olduğunu ifade etmek için kullanılmıştır)

WAKHAN KORİDORU PROJESİ – Mustaqılık Hareketi – Beyaz Saray’da masası olan Dünya Uygur Kurultayı Başkan Yardımcılığını 10 yıldan fazla yapan Seyit Tümtürk
Wakhan Koridoru – ABD Projesidir – Doğu Türkistan Sürgün Hükümetinde görev yapmış Aliekber Muhammed isimli Belam
WAKHAN KORİDORU – ABD ve Avrupa Ülkelerindeki Uygur Türkleri Müzakeresi.
ABD ile DAEŞ ve Türkistan İslam Partisi Wakhan Koridoru Projesini tasarlıyorlar
WAKHAN KORİDORU – ABD ve DAEŞ ortaklığı
ABD – DAEŞ’i Wakhan Koridoruna götürüyor
ABD, DAEŞ’İ AFGANİSTAN-ÇİN SINIRINA WAKHAN KORİDORUNA GÖTÜRÜYOR
Afganistan’da Taliban’dan kaçan IŞİD’liler helikopterlerle tahliye ediliyor
RABİA KADİR; Dünya Uygur Kurultayı İçindeki Hainler ve Türkistan İslam Partisi Beraber Çalışıyor.
Türkistan İslam Partisi Bölücülerinin Şeriat Mahkemesine Çağırıldığı Haber Seslendirmesi
Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti; Türkistan İslam Partisi Bizim Askerlerimiz açıklaması.
Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti; Suriye’de ki TİP komutanları ile görüşüyorum elimde ses kayıtları var. Herkese selamları var. Aramızda Problem yok biz beraberiz açıklaması.

İbrahim Mansur ve Abdulhak La-Molla’nın Şeriat Mahkemesine taşınan Suçları…

1 – DAEŞ Haricileri ile beraber faaliyet yürütmek

2 – Amerikan İstihbaratı CIA’in emrine girmek

3 – Abdullah Mansur’a tuzak kurularak ABD’ye esir düşmedeki rolleri

4 – Şehitlerin kanları ile alınan Ebu Zuhur Havalimanı İbrahim Mansur komutasında iken 2018 yılında Astana zirvesinde Esad’a verilme kararı çıkmasındaki şüpheler.

5 – ABD projesini Türkistan Cihadı gibi göstererek Uygurları 60 km’lik Wakhan koridorunda sıkıştırmak ve Çin-ABD restleşmesinde Uygur Türklerini ABD tarafında masaya sürmek.

6 – Taliban’a biat etmişken, Taliban ile savaşan DAEŞ’i Afganistan’a taşıyarak. Taliban ile Biat’ı tek taraflı haber vermeden gizlice bozmak. İHANET

7 – Bedahşan’da ki Taliban-DAEŞ savaşına DAEŞ savaşçılarını desteklemek.

8 – Türkistan İslam Partisi Askeri Şurasını yok sayarak. Cemaat adına 2 kişilik Beyanatlar yayınlamak.

9 – Amerikan İstihbaratına hizmet eden Dünya Mazlumları ve Muhacirleri Derneği, Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti, Dünya Uygur Kurultayı ve Doğu Türkistan (Z)Alimleri Birliği, Doğu Türkistan Maarif Derneği’ne güvence vererek Türkistan İslam Partisi ve DAEŞ Adına Faaliyet Yürütmesine izin vermek.

10 – Beyanat yayınlayarak Uygur Türklerini, Türkistan İslam Partisi Komutanlarını, Kadılarını, Şerri Alimlerini tehdit etmek.

11 – TİP Afganistan Şubesine kendi adamlarını ön saflara yerleştirerek Cemaati ele geçirmeye çalışmak.

12 – Türkistan İslam Partisi’ni Amerika’da Beyaz Saray’da kurulan Doğu Türkistan Sürgün Hükümetinin ve bunların şahsında Dünya Mazlumları ve Muhacirleri Derneği Erkin Ezizi emrine vererek Görüşmelere kendi adına göndermek.

13 – Türkistan İslam Partisi Askeri Şurasını yetkisiz bırakmak ve tek başına karar alarak yayınlamak.

14 – Taliban ile savaş halinde bulunan Tahir Can cemaati ismi ile anılan Cemaat ile beraber hareket etmek. ( Taliban, Tahir Can cemaatini Afganistan’da bitirmiş ve Özbeklerin Afganistan’da ki Mücahitlerini dağıtmıştır. )

15 – Tahircan ve DAEŞ ile birlikte Taliban’a karşı saf tutan İbrahim Mansur ve Abdulhak La-Molla Uygur Türklerinin Afganistan’daki 30 yıllık alt yapısını Uygur Türklerini bitmeye doğru sürüklemek.

16 – Doğu Türkistan Cihadı bizim elimizde diyerek, Uygur Türklerini Çin’e karşı faaliyet yapmalarını engellemek.

Türkistan İslam Partisi Bölücü Başı Abdulhak La-Molla’nın İbrahim Mansur’u Wakhan Koridoru (Bedahşan) sorumlusu olduğunu bildiren Beyanat.
Doğu Türkistan Sürgün Hükümetinin ”Türkistan İslam Partisi Bizim Askerlerimizdir” sözlerini onaylayan Türkistan İslam Partisi Bölücüleri ABdulhak La-Molla ve İbrahim Mansur Beyanatı
TİP Mücahitleri Bizim askerlerimizdir diyen Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti’nin Amerikan Konsolonsluğu Ziyaret açıklaması.

Hakkında Türkistan News Editör

Ayrıca Kontrol Et

Yılda 25 bin Uygur’un organı çalınıyor

Doğu Türkistan’da birçok insanlık suçu işleyen zalim Çin, Müslümanların organlarını çalıp organ ticaretinde kullanıyor. Çin’in …