Ev / ABD-CIA / TİP; ABD ve Sürgün Hükümetinden beridir. ABD’ye Karşı Afganistan ve Suriye’de Allah yolunda savaşmaktadır.

TİP; ABD ve Sürgün Hükümetinden beridir. ABD’ye Karşı Afganistan ve Suriye’de Allah yolunda savaşmaktadır.

Türkistan İslam Partisi Medya Merkezi ile röportaj ; ‘’TİP, ABD ve Sürgün Hükümetinden, Enver Yusuf Turani’den beridir. TİP Muhammed Nurullah Çetin’den ve taraftarlarının sapık akidesinden beridir.Türkistan İslam Partisi ABD’ye Karşı Afganistan ve Suriye’de Allah yolunda savaşmaktadır.

Amerika’nın Beyaz Sarayında CİA tarafından 10 kişi ile kurulan ve sözde kurucu Başbakanı olarak CİA tarafından atanan Anwar Yusuf Turani ve sahte ‘’Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti geçtiğimiz Cuma günü Ankara’da bir toplantı düzenlemiş ve Türkistan İslam Partisi’ni kendi silahlı kanadı gibi gösteren ifadelerde bulunmuştur

Türkistan İslam Partisi ABD’ye karşı Allah yolunda savaşmaktadır. Afganistan’da Amerikan askerlerine karşı ve Suriye’de ABD tarafından silahlandırılan PKK/YPG’ye karşı savaşmaktadır. Amerika’dan Müslümanların intikamını almak için oluk-oluk kanını Allaha ve Rasulüne adamaktadır. Allah azze ve celle’nin şeriatini dünyaya hakim kılabilmek için inşallah binlerce şehit vermektedir.

TİP 2011 yılından beri Suriye’de savaşmaktadır. Bu günlere bir çok tecrübelerle gelmiştir. Türkistan İslam Partisi, adını kullanan bir çok dolandırıcı sahtekarlara şahit olmuştur. Cemaatten dışlanan ve atılan, cemaate itaat etmeyip icazetsiz bir şekilde cihadı terk edenlerin kişilerin ve komutanların ve cemaate hiç alınmamış kişilerin, Türkiye’de ve birçok ülkede Türkistan İslam Partisi’nin adını kullanarak Doğu Türkistan’lı Müslümanların aleyhine ABD’nin emrinde çalışmalar yürütüldüğüne şahit olmuştur.

ABD, Türkistan İslam Partisi’nin güçlenmemesi ve Suriye’de Uygur Mücahitleri Bölmek İçin satılmış, taraftarlarına 20 kişilik cemaatler kurdurup, Uygur Türklerini  ‘’Küçük cemaat’’ ve farklı isimlerle bölüp parçalamıştır. Parçalanan bu kişiler ABD’nin Irak’a ve Afganistan’a getirdiği özgürlüğü Doğu Türkistan’a da getirmesini mi beklemektedir ?

Türkiye’de hangi Doğu Türkistan Derneğinin ve Vakfının altını kazırsanız altından ABD çıkmaktadır. Bu vakıf ve topluluklar açık açık aleni bir şekilde. ‘’Çin’e karşı ne olursan ol, hangi akideden olursan ol, hangi inançtan olursan ol Çin’e karşı biz birlikte yürürüz’’ diyebilecek kadar alçalmışlardır. Akidelerini ortaya koymuşlardır. Bunlar ABD ile olan ilişkilerini gizlememektedir. Akideleri ABD’dir, menheçleri CIA’dir, yolları ve çizgileri Amerikadır, karınlarını bu çizgilerinden doyururlar. Toplanacak bu ordu Tağutun ordusudur.

ABD ve CIA Uygur Türklerinden sorgusuz uşaklık istemektedir. PKK/YPG’ye taktığı tasmayı Uygur Türklerine takmak istemektedir. At dediği yerde atacak, vur dediği yerde vuracak ABD’ye iman edecek askerler aramaktadır.  

Türkistan İslam Partisi Bu Amerikan Uşaklarından Beridir

SÖZDE UYGUR İLİM EHLİ VATANDAŞLIK VAATLERİ İLE SUSTURULMAKTADIR

İlim ehliyim diye, DaMolla sıfatı ile Türkiye’de yürüyen, sözde Uygur İlim ehillerini ABD maşası bu dernekler ‘’Türk Vatandaşlığı’’ ile susturmaktadır. Bu sözde DaMolla’lar kıyamet de hesap günü ‘’Türk Vatandaşlığı’’ndan hesap vereceklerini zannetmektedirler. Türkiye’de Vatandaşlık almak uğruna dilsiz şeytan olmaktadırlar ve Müslüman Doğu Türkistan’lı Uygur Türklerini Allah azze ve celle’nin en büyük düşmanı eli on binlerce Irak, Afganistan,ve Yemen’li Müslümanların kanı ile boyanmış Amerika’nın Uygur Türklerine olan tuzağını bu sahtekar DaMollalar vatandaşlık alma karşılığı Amerika’nın tuzaklarını Uygur Türkerine anlatmamaktadırlar.

Sahtekar DaMollalar Tağutların Demokrasi Meclislerinde Doğu Türkistan’lı Uygur Türklerinin kurtuluş umudu olarak Amerika’yı Uygur Türklerine göstermektedirler

Kurulan Sahte Cihad Meclislerinde TİP tarafından görevlendirilmiş hiç kimse bulunmamaktadır.

Gerek Türkiye’de Gerekse de dünyanın diğer ülkelerinde sahte CIA Cihad meclisleri kurmuş ve  Cihadı Terk etmiş Uygur Türkleri ve farklı milletler masalara oturtmuştur. Bu masalara Türkistan İslam Partisi adına oturduğunu iddia edenler sahtekarlardır. TİP bu konuda kimseye görev vermemiştir.

Türkistan İslam Partisi Mart 2018 tarihinde, görev değişimini açıklamış, Suriye genel emirliğine Ebu Ömer Türkistani’nin getirildiğini, Cemaatin Suriye Askeri kumandanlığına Ebu Muhammed Türkistani’nin atandığını belirtmiştir.

Türkistan İslam partisi bir kez daha hatırlatmak ister ki ; Türkistan İslam Partisinin Suriye’de ve çevre ülkelerdeki askeri gücünü bu iki komutan kumanda etmektedir. Bütün anlaşmalarda bütün yetkiye ve mücahitleri kumanda etme gücüne bu komutanlar sahiptir.

ABD, Çin-Amerikan düşmanlığına karşı Uygur Türklerini kullanmak istemektedir. Uygur Türklerini DAEŞ ile beraber Afganistan, Çin hududundaki Wakhan Koridoruna götürmek istemektedir. ABD 15 km’lik bu koridorda Çin’e karşı yapmış olduğu ‘’Ticaret Savaşları’’na karşı Uygurları silahlı gücü olarak kullanmak istemektedir.

ABD ve TİP Afganistan’da savaşıyor

ABD, Afganistan’daTürkistan İslam Partisi’ne karşı savaşmaktadır. Geçtiğimiz yıl Silahlı İnsansız Hava Uçakları-SİHA ile TİP mücahitlerini vurmuş ve bir seferde 25’den fazla kardeşimizi inşallah şehit etmiştir. ABD son bir ay içerisinde Afganistan’da 10 TİP mücahidini inşallah şehit etmiştir.

Türkistan Cihadı 100 yıl ertelenecektir

ABD, Uygurlar üzerinden Çin’i tehdit etmektedir. Çin ve ABD anlaşma müzakereleri sürmektedir. Anlaşma olunca, 15 km lik Wakhan Koridorunda Uygur Türklerini yok edecektir. Türkistan Cihadı 100 yıl daha ertelenecektir. Bu 15 km’lik koridor ölüm koridorudur, ABD ve kendisine bağlı Tağut orduları cihad adı altında CIA ışığında bu çıkmaz sokakta sözde küresel cihad mücahitlerini yok edecektir.

ABD Afganistan’da Uygur Türkleri’ni Türkistan İslam Partisi’ne karşı savaştıracaktır.

Wakhan Koridoruna, Afganistan’a gidecek ABD ordusu DAEŞ emri altında, aynı zamanda Taliban ve TİP mücahitleri ile de savaşacaklardır. Bu bölgeye DAEŞ’in bir kısmı ABD tarafından getirilmiş, Taliban ve TİP’e karşı savaşmaktadırlar.

Türk ve Müslüman düşmanı ABD, Çin’den ve Mücahitlerden kurtulmak istemektedir. 2018 yılında Küresel Cihad oyunu ile ABD’nin tuzağını açığa çıkarmıştık ve ABD bu hayallerini ertelemek zorunda kalmıştı.

Wakhan Koridoruna gidecek, ABD’nin Uygur askerleri, Tağut’un askerleridir. Allah kuran’da bizlere apaçık söyler ki ; İman edenler Allah yolunda savaşırlar. İnkar edenler ise Tağut’un yolunda savaşırlar. Şu halde şeytanın dostlarına karşı savaşın. Şüphesiz şeytanın hilesi zayıftır. ( Nisa 76 )

Bu vesile ile Müslüman Doğu Türkistan’lı Uygur Kardeşlerimize Allahın ve Rasulünün yolundan çıkmış Demokrasi dinine ve ABD’ye iman etmiş Tağutların saflarından uzak durmalarını nasihat ediyoruz. Bunlar açık açık söylemektedir, hangi dinden ve hangi akideden olursa olsun beraber yola çıkacaklarını açıkça söyleyerek küfürlerini ortaya koymuşlardır. Toplanacak bu ordu Tağut ordusudur.

TİP Medya Merkezi – Röportaj Ferganali YAKUP

Çin’e karşı Hangi İtikatda ve Hangi İnançda olursan ol birlikde yola çıkarız.
SÜRGÜN HÜKÜMETİNİN TİP’E ATTIĞI İFTİRA

TÜRKİSTAN İSLAM PARTİSİ – BU KİŞİLERİ İFŞA EDER VE BU KİŞİLERDEN BERİDİR…

Doğu Türkistan Bülteni / Haber Ajansı

CİA Küresel Cihad Projesi…

https://www.islahhaber.net/cia-feto-2018-kuresel-cihad-projesi–214046.html

Türkistan İslam Partisinde görev değişimi.

http://www.fetihmedya.com/abd-4-gun-boyunca-taliban-kontrolundeki-turkistan-islam-partisi-kamplarini-vurdu.html

ABD, 4 Gün Boyunca Taliban Kontrolündeki Türkistan İslam Partisi Kamplarını Vurdu

https://www.islamibulten.com/turkistan-islam-partisinde-gorev-degisimi-afganistan-islam-emirliginden-yeni-atamalar/

Bir önceki yazımız olan Çin’in Dünya ülkelerinden 6 trilyon dolar alacağı var başlıklı makalemizde alacağı, altı tirilyon ve Çin hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında mgwaktue

Ayrıca Kontrol Et

İnsan Hakları İzleme Örgütü, Çin’in Doğu Türkistan’da insanlık suçu işlediğini açıkladı

İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), Çin’in Doğu Türkistan’da Uygur Türkleri’ne karşı zulmettiği ve insanlık suçu …