Ev / Türkiye / İzmir’li öğrenciler Çin’de kamp yaptı. Çin 3 milyon Türk’ü tutukladı.

İzmir’li öğrenciler Çin’de kamp yaptı. Çin 3 milyon Türk’ü tutukladı.

Katil Çin Türkiye’de Uygur Türklerini bezdirmek, sıkıştırmak ve iade almak için Türkiye’ye nüfus etme faliyetleri kapsamında, Çin’i sevdirmek, Çin Kültürünü tanıtmak, Çin ile kardeş olabilmek için elinden geleni yapıyor.

Ne yazık ki Doğu Türkistan’da ki Çin zulmünü görmezden gelen bir kesim var bu ülkede ve bu kesim Çin için elinden gelen faaliyetleri kamuoyunun tepkisine rağmen yapmaya devam ediyor.

İEÜ Yazılım Mühendisliği öğrencisi Gökay Gök, Sinema ve Dijital Medya öğrencisi Eylül Ekimler ile İşletme öğrencisi Şeyhmus Kaçan, ikinci yabancı dil olarak seçtikleri Çince’yi geliştirmek amacıyla, yaz kampına gitmeye karar verdi. İEÜ Yabancı Diller Yüksekokulu Öğretim Görevlisi ve Çin Dili Koordinatörü Yuan Peng’in yönlendirmesiyle ilgili birimlere başvuruda bulunan 3 genç; konaklama, eğitim ve ulaşım giderlerinin tamamen Çin’e ait olduğu kampa katılmaya hak kazandı. Temmuz ayında kampa giden ve iki hafta Çin’de kalan gençler, Xiamen Üniversitesi’nde Çince eğitimi aldı. İEÜ’lü öğrenciler, ABD, Hollanda ve Polonya gibi farklı ülkelerden gençlerin de bulunduğu kamp kapsamında, Çin’in başkenti Pekin ile Tianjin’i görme imkanı buldu.

Hakkında Türkistan News Editör

Ayrıca Kontrol Et

Doğu Perinçek’e Doğu Türkistan Protestosu

İşgalci Çin’in Uygur Türklerine karşı yaptığı soykırıma destek veren ve soykırımı inkar eden Vatan Partisi …