Son Dakika Haberleri
Ev / DoğuTürkistan / Çin’den Yurt Dışındaki Uygurlara Emekli Maaşı Tuzağı

Çin’den Yurt Dışındaki Uygurlara Emekli Maaşı Tuzağı

Çin, Yurt Dışında bulunan ve Çin komünist Partisinden emekli olan memurların veri toplama işlemlerinin 31.Temmuz.2019 tarihinden itibaren bittiğini açıkladı.

Konu ile ilişkin duyurular yapan Çin hükümeti yurt dışında bulunan Doğu Türkiistan’lı Uygur Türkü emeklilerin en kısa zamanda Doğu Türkistan’a dönüp eksik evraklarını tamamlaması gerektiğini aksi taktirde emekli maaşlarının Eylül ayından itibari ile kesileceğini bildir.

Fransa’da kendi halinde yaşamını sürdüren Uygur kökenli Gülbahar hanımın 2016 yılında emekli maaşı konusunda eksik evraklarının bulunduğu ve Çin’in derhal DoğuTürkistan’a dönüp eksik evrakları tamamlaması gerektiği çağırısı üzerine Doğu Türkistan’a dönen Gülbahar hanımın Doğu Türkistan’a dönmesinin akabinde pasaportuna Çin polisleri tarafından el konulduğu ve 3 milyon Uygur Türkünün bulunduğu Soykırım Kamplarına konulduğu ailesi tarafından duyuruldu.

Kazakistan’da bulunan DoğuTürkistan asıllı Kazak Türklerinden emekli olanların maaşlarının kesildiği de medyaya yansımıştı.

Çin yurt dışında bulunan Uygur Türklerinin emekli maaşı ve farklı sebeplerle aldatarak Doğu Türkistan’a çağırdığı ve bin bir sebeplerle Uygur Türklerine tuzak kurduğunu ve tuzağa düşürdüğü Uygurları tutuklayarak Soykırım Kamplarına götürdüğü biliniyor ve Uygur Türklerinin bu tuzaklara düşmemesi gerektiğini bu vesile ile bildiriyoruz.

Bir önceki yazımız olan Çin, Doğu Türkistan'a yerleştirdiği kameralar ile Uygurları sıkı takip altında tutuyor. başlıklı makalemizde Çin, Doğu Türkistan ve takip hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında mgwaktue

Ayrıca Kontrol Et

DAEŞ ve Uygurları Wakhan Koridoru’na taşıyan Doğu Türkistan Maarif Derneği Ulemalar Birliği

Fergana Vadisi, DAEŞ, Wakhan Koridoru, Amerika, ABD, Türkistan İslam Partisi, TİP, İbrahim Mansur, Erkin Ezizi, Abdulhak Lamolla, Hidayetullah Oğuzhan, Maarif derneği, Doğu Türkistan Ulemalar Birliği, Doğu Türkistan Alimleri derneği, Doğu Türkistanlılar İttifakı, Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti, Dünya Uygur Kurultayı,