Ev / DoğuTürkistan / Çin İstihbaratından Mısır’da Uygurlara Operasyon

Çin İstihbaratından Mısır’da Uygurlara Operasyon


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/turkistannews.com/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Çin Kominist Partisi ajanları Doğu Türkistan’lı Uygur Türklerini bastırıp sindirmek için dünyanın her yerine ajanlarını göndermiş ve Uygur Türklerine iftiralar ile yakalatıp iadesini sağlamak için canla başla çalışmaya devam ediyor. Mısır’dan Uygur Türkleri ”ACİL” çağrısı yapıyor. Çin istihbaratı, Mısır polis ve askerleriyle ev ev baskınlara başladığı bildiriliyor.

Çin istihbaratı Mısır’da Mısır polis ve askerleri ile beraber Doğu Türkistan’lı Uygur Türklerine operasyon yapıyor. Baskın yaptığı Uygurlara ait iş yerlerinde sadece Doğu Türkistan’lı Uygur Türkleri tutuklanarak Mısır Zindanlarına götürülüyor. 

Mısır’da İkinci bir Tayland vakası yaşanabilir. Çin istihbaratı, dünyanın gözleri önünde Tayland’da yakalanan Uygur Türklerini askeri uçakla kafalarına çuval geçirerek Çin’e götürmüş ve dünyanın gözleri önünde 105 Uygur Türkünü katletmişti. Bilindiği gibi Çin’e gazeteciler giremiyor ve Birleşmiş Milletler’de dahil Çin kimseye bu konuda hesap vermiyor ve dünyaya kapılarını kapatmıştı.

Mısır’da onlarca ev basıldı, Operasyonlara Mısır polis ve askerlerinin yanısıra Çin polis ve askerleri de eşlik ediyor.

Haberler geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz… İLK FOTOĞRAFLAR GELMEYE BAŞLADI…

Türkistan İslam Derneği Yönetim Kurulu Adına Mustafa CANÖZ

UYGUR TÜRKLERİNİN YARDIM ÇIĞLIKLARI TERCÜMESİ :

KADIN : Polislerden kaçıp oturdum bir yerde… Dua edin bizlere…

ERKEK : Selamunaleykum  burada Uygur Lokantası var tburaya gelip tüm çocukları gelip aldılar. Subhanallah, 20 ye yakın adam vardı burada, Aşçıları bile aldılar burada. Aşçıları Uygur gençleri hapsini kim varsa Arabaya sokup alıp götürdüler. Burada Kırgız gençler, Özbek gençler vardı onlara hiçbir şey olmadı. Ben Uygurum diyen herkesi aldılar buradan.

BAŞKA BİR ERKEK : Burada sorun oldu Lokantada çalışan aşçıların hepisin alıp gitti.

ERKEK : Selamunaleykum İnternetdeki kardeşlerim, buraya elleri silahlı Polisler geldi. Ben polisler geldiğinde motorla dışarıdaydım oradan ayrılıp gittim. Kardeşlerimiz kendisine dikkat etsin.

ERKEK : Selamunaleykum kardeşlerim bizim tarafa geçmeyin, dükkanın yanına geldim burada sıkıntı var. Dükkanın yanına gelmeyin.

ERKEK : Esselamualeykum kardeşlerim yeni haber var, Havalimanına bilet alıp çıkıp giden kardeşlerimizin hapisi tutuklandı. MISIR HAVALİMANINDA ÇİN ASKERLERİ VAR, ÇİNLİLER OPERASYON YAPIYOR. ŞİMDİ YAPABİLECEĞİMİZ EN İYİ AMEL. TÜRKİYE HÜKÜMETİ VE DÜNYA BİRLEŞMİŞ MİLLET VS LERLE İRTİBAT KURUP OLAYI AKTARMAK OLACAKTIR.

https://www.islammedya.com/cin-istihbaratindan-misir-da-uygurlara-operasyon-151149.html

Bir önceki yazımız olan Uygur Türklerine Devlet Hastanelerinde Çin'li Turist muamelesi Muayene 200 Ultrason 300 lira. başlıklı makalemizde Doğu Türkistan, Hastane ve Sağlık Giderleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Türkistan News Editör

Ayrıca Kontrol Et

Pakistan 14 Uygur Öğrenciyi Çin’e İade Etti: Çin Öğrencileri Sınırda Katletti


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/mgwaktue/turkistannews.com/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Times of India’nın haberine göre Pakistan güvenlik güçleri 14 Müslüman Uygur Türkü öğrenciyi “terörist oldukları …