Ev / ABD-CIA / Abdullah Mansur’un ABD eline esir düştü.TİP’den itiraf gibi beyanat yayınlandı.

Abdullah Mansur’un ABD eline esir düştü.TİP’den itiraf gibi beyanat yayınlandı.

Türkistan İslam Partisi Ayrılıkçılarının Emiri Amerikan Hizmetkarı Abdulhak La-Molla, Abdullah Mansur’un ABD’ye esir düştüğünün açıklanmasının sonrasında itiraf gibi bir beyanat yayınladı.

Beyanatında Meseleleri kimselere anlatmayın diyerek Abdullah Mansur’un başına gelenlerin medya ya sızmasından sorumlu olanları tehdit ederek, Abdullah Mansur’un başına gelenlerin gerçek olduğunu ve sorumluluklarını saklama telaşı içerise olduklarını açıkca Beyan ettiler.

Abdulhak La-Molla Beyanatında ayrıca Amerika ile olan ilişkisine açıklama getirmezken en yakın destekçisi İbrahim Mansur’u ve adamlarını cemaatden dışlanmamasını, aşşağılanmamasını, onlara karşı bir birleşme yapılmamasını yapıldığı taktirde şiddetle cezalandırılacaklarını açıklayarak. Türkistan İslam Partisi Şam Şubesini ve farklı devletlerde bulunan görevlendirilmiş hizmetçilerini tehdit ettiler.

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Bir önceki yazımız olan Türkistan İslam Partisi’nin İhanet ile suçlanan komutanlarının, Şeriat Mahkemesinden kaçarak cemaati zan altında bıraktıkları suçları başlıklı makalemizde Abdulhak, Doğu Türkistan Alimleri Derneği ve Doğu Türkistan Maarif derneği hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Türkistan News Editör

Ayrıca Kontrol Et

Uygur kadınlara Çin’lilerle Zorunlu Nikah

Çin İşgali altındaki Doğu Türkistan’da Uygur Türkleri Soykırım ve Asimilasyona uğruyor. Çin Abilerini, babalarını ve …